zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plLiteraturaNowości wydawnicze › ‘Wielka Sztuka w Nowym Formacie’ Kandinsky’ego: kolejna odsłona serii albumów /konkurs/

‘Wielka Sztuka w Nowym Formacie’ Kandinsky’ego: kolejna odsłona serii albumów /konkurs/

Tytułów poświęconych Kandinskiemu jest wyjątkowo mało na polskim rynku wydawniczym. Wielu sympatyków twórczości tego rosyjskiego artysty na pewno ucieszy informacja, iż niemal trzystustronicowy album o Kandinskim właśnie się ukazał nakładem Wydawnictwa Könemann.

Kandinsky malarstwem zajął się jako ceniony prawnik. Zrezygnował z tytułu profesora prawa uniwersytetu w Tartu, by w 1900 roku rozpocząć naukę w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Obraz „Rzeka jesienią” z 1900 roku jest pierwszym płótnem Kandinskiego ujętym w albumie. Tytuł pozwala prześledzić losy artysty, współpracę z kolejnymi grupami i najważniejsze etapy rozwoju - zachwyt secesją, rosyjską baśnią, w końcu abstrakcją.

Album został wydany w 6 językach, w tym po polsku. W książce znajdziemy mapę najważniejszych podróży malarza, daty pobytu w różnych miastach oraz listę muzeów, w których znajdują się dzieła Kandinskiego. W połączeniu z polskim opracowaniem pozwala to na analizę twórczości tego cenionego na świecie malarza. Ogromnym walorem albumu są reprodukcje ponad 200 prac artysty oraz zdjęcia z życia Kandinskiego.

Dotychczas w ramach serii „Wielka Sztuka w Nowym formacie” ukazały się Mondrian, Claude Monet, Gustav Klimt, Paul Klee. Wraz z albumem o Kandinskym wydane zostały pozycje poświęcone  Degas, Munchowi oraz Rembrandtowi. W drugiej połowie roku dostępne będą publikacje poświęcone artystom takim, jak: Cezanne, Hiroshige oraz Dürer.

KONKURS

Mamy dla Was po jednym egzemplarzu albumu "Edvard Munch" oraz "Edgar Degas" z serii „Wielka Sztuka w Nowym Formacie” Wydawnictwa Könemann. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS ALBUM, a w treści - podając swoje dane kontaktowe oraz nazwisko artysty, którego album chcielibyście otrzymać. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29.04 do godz. 11:00.

Portal Kulturaonline.pl jest patronem medialnym serii.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
  Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
  Sting wystąpi w Krakowie!
  12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Tagi