zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Artyści w Zalewie /zdjęcia/

Artyści w Zalewie /zdjęcia/

[wszystkie zdjęcia: Klaudyna Schubert, Łaźnia Nowa]

Znane postaci kultury zaprezentowały swoje nie tylko artystyczne pasje. Zobaczcie zdjęcia z przebiegu sierpniowych spotkań nad Zalewem Nowohuckim. 
 
Czym skończyło się dla Błażeja Peszka bliskie spotkanie ze sznurówką od trampek kickboksera? Dlaczego Joanna Szczepkowska jeździła nocą po Warszawie z oderwanym uchem zaprzyjaźnionej aktorki? Jak Radosław Krzyżowski tłumaczył się dyrekcji liceum ze swoich nieobecności na lekcjach? Czy w teatrze Łaźnia Nowa rezydowało aż dwóch panów Szydłowskich? Odpowiedzi na te i inne pytania można było usłyszeć podczas piątkowych spotkań nad Zalewem Nowohuckim. W niezobowiązującej, kameralnej, ale też bardzo gorącej atmosferze. Pogoda bowiem dopisała. Publiczność również. 
 
Artyści w Zalewie to część wakacyjnego programu plenerowych imprez organizowanego przez teatr Łaźnia Nowa. W każdy piątek sierpnia, z publicznością spotykała się inna związana z kulturą postać. Błażej Peszek opowiadał o fascynacji wschodnimi sztukami walki i w towarzystwie mistrza wu-shu Michała Adamowicza pokazał kilka prostych chwytów. Joanna Szczepkowska wraz z  Aniką Antos mówiły o tym, jak opiekować się czworonogami. Radosław Krzyżowski wystąpił na scenie jako basista, wspierany przez nowohucką ekipę muzyków pod wodzą Pawła Bohatera. Na sam koniec zaś dyrekcja Łaźni Nowej, czyli Bartosz i Małgorzata Szydłowscy zaprosili do wspólnego gotowania. 
 
Piątkowe spotkania były okazją do wizyty w jednej z bardziej malowniczych części Nowej Huty. Dyrekcja Łaźni Nowej ma wobec niej ambitne plany. Podczas zwołanej w ostatni piątek konferencji, ogłoszono bowiem wstępny projekt rewitalizacji Zalewu. Pod hasłem Bulwarowa miałaby powstać nowoczesna przestrzeń rekreacyjno- edukacyjna. Obejmująca zasięgiem aż trzy nowohuckie dzielnice i otwarta na oddolne inicjatywy. Kreatywne centrum w siedzibie byłego liceum, warsztaty organizowane przy Zalewie czy nowa droga do Dworku Matejki to tylko wybrane pomysły na Bulwarową. Inicjatorzy projektu liczą na odzew społeczny i współpracę ponad podziałami. 
Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Podoba mi się, że Redakcja zamieszcza coraz więcej zdjęć!

  • Skoro publicznosc dopisala,to widocznie jest zapotrzebowanie na takie "tabloidowo-plotkarskie" spotkania.Moze z biegiem czasu tematyka tych spotkan bedzie bardziej zwiazana z kultura.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi