zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaAktualności › Banksy otworzył hotel w Betlejem

Banksy otworzył hotel w Betlejem

Banksy
fot. ENEX

Najbardziej tajemniczy streetartowiec znowu szokuje. W Betlejem powstał The Walled Off Hotel pełen grafik Banksy'ego. Jedyne, co może się nie podobać, to widok za oknem.

Banksy jest na językach opinii publicznej nie tylko za sprawą swojej tajemniczej tożsamości, która już od wielu lat pozostaje pod znakiem zapytania, spędzając sen z powiek wszystkim fanom artysty, ale i kontrowersyjnych grafik. Dzieła streetartowca z reguły posiadają tzw. drugie dno, nie stroniąc od humoru i aluzji politycznych.

Tym razem kontrowersje wzbudziły nie same grafiki Banksy'ego, a to, gdzie zostały ulokowane. Artysta otworzył hotel w Betlejem, które leży w Autonomii Palestyńskiej. Wnętrze budynku jest prawdziwym dziełem sztuki – hotel jest niemal w całości pokryty zachwycającymi grafikami streetartowca. Problem pojawia się w momencie wyjrzenia zza okno, gdy oczom gości ukazuje się mur oddzielający Palestynę od Izraela.

Miejsce okrzyknięto już "najgorszym widokiem na świecie". Nazwa hotelu jest grą słów – The Walled Off Hotel oznacza dosłownie "zamurowany" lub "otoczony murem". Miejsce to właściwie galeria, muzeum i niemy wyraz protestu Banksy'ego w jednym.

Wisam Salsaa, który administruje obiektem, przyznaje, że pobyt w nim może stać się dla gości pretekstem do refleksji i przemyśleń odnośnie tego, jak czują się lokalni mieszkańcy Betlejem, zamknięci w czterech betonowych ścianach.

W The Walled Off Hotel goście będą mogli zamieszkać już od 20 marca. W budynku jest do dyspozycji 10 pokoi w rozsądnych cenach – koszt najtańszego noclegu będzie kształtował się w okolicy 30 dolarów.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi