zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja
Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych

Beksiński - prace na papierze

Zdzisław Beksiński.html
Rys. Zdzisław Beksiński
Ponad 60 rysunków i kilka monotypii Zdzisława Beksińskiego można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim na wystawie "Beksiński - prace na papierze 1957-1962".

Zdzisław Beksiński należał do najbardziej cenionych polskich twórców. Znany jest jako malarz i autor grafiki komputerowej. Zostawił po sobie także tysiące dzieł wykonanych w różnych technikach - fotografie, rzeźby, rysunki, fotomontaże. Został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie w 2005 roku.

- Prace pokazane w Ostrowie odnaleziono kilka lat temu. Są to szkice rysunków z wczesnego okresu pracy artysty jeszcze jako fotografika. Podarowane przez Beksińskiego przyjacielowi z USA, zostały przywiezione do Polski i sprzedane w antykwariacie mieszkańcowi Poznania - mówi Cezary Janiszewski, dyrektor ostrowskiej galerii.

Na ekspozycji zgromadzono rysunki i szkice rysunków oraz kilka grafik. Część z nich ma podpisy Beksińskiego, część nie. Tylko niektóre prace mają daty powstania. Przedstawiają zwierzęta i
różne stwory. - Są nienazwane, niedookreślone. Odbiorca powinien sam dopisać sobie ich treść i historię - mówi Janiszewski.

Ekspozycję można oglądać do 7 czerwca. 

Napisz artykul
Artykuły powiązane
Komentarze
  Co jest grane ?
   
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Bella Skyway: Światło i dźwięk w gotyku Design / Artykuły
  Dotknąć horyzontu, doświadczyć nieskończoności – pod takim hasłem odbyła się kolejna edycja toruńskiego święta iluminacji i mappingu.
  Dziwny jest ten art
  Szokujące, zabawne, ale czasem i dające do myślenia inicjatywy artystyczne. Z całego świata. Bardzo dziwnego świata sztuki współczesnej.
  Z planu i ekranu: Ramonesi okiem Scorsese
  Martin Scorsese nakręci biografię legendarnej grupy The Ramones, Jerzy Skolimowski tajemnicze "11 minut", a Tom Hanks i Ron Howard znów...
  Sinéad O'Connor: Raz na wozie... Orson Welles: Filmowy Don Kichot
  Tagi