zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja
Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych

Beksiński - prace na papierze

Zdzisław Beksiński.html
Rys. Zdzisław Beksiński
Ponad 60 rysunków i kilka monotypii Zdzisława Beksińskiego można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim na wystawie "Beksiński - prace na papierze 1957-1962".

Zdzisław Beksiński należał do najbardziej cenionych polskich twórców. Znany jest jako malarz i autor grafiki komputerowej. Zostawił po sobie także tysiące dzieł wykonanych w różnych technikach - fotografie, rzeźby, rysunki, fotomontaże. Został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie w 2005 roku.

- Prace pokazane w Ostrowie odnaleziono kilka lat temu. Są to szkice rysunków z wczesnego okresu pracy artysty jeszcze jako fotografika. Podarowane przez Beksińskiego przyjacielowi z USA, zostały przywiezione do Polski i sprzedane w antykwariacie mieszkańcowi Poznania - mówi Cezary Janiszewski, dyrektor ostrowskiej galerii.

Na ekspozycji zgromadzono rysunki i szkice rysunków oraz kilka grafik. Część z nich ma podpisy Beksińskiego, część nie. Tylko niektóre prace mają daty powstania. Przedstawiają zwierzęta i
różne stwory. - Są nienazwane, niedookreślone. Odbiorca powinien sam dopisać sobie ich treść i historię - mówi Janiszewski.

Ekspozycję można oglądać do 7 czerwca. 

Napisz artykul
Artykuły powiązane
Komentarze
  Co jest grane ?
   
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Wesołego świętowania bez lania wody! ESEJE 2.0 / Artykuły
  Albo i z laniem, ale w granicach rozsądku. Z okazji Wielkanocy chcemy złożyć wszystkim naszym czytelnikom świąteczne życzenia.
  Stacja Warszawa: Ostatnia stacja Drogi Krzyżowej
  Tytuł budzi skojarzenia z Drogą Krzyżową, tak jak scena finałowa – z Ostatnią Wieczerzą. To film jakby o naszym duchowym głodzie, o...
  Przed weekendem: Pokahontaz nie śpi nigdy!
  Dzisiaj garść informacji na temat najnowszego albumu projektu Pokahontaz, który ujrzy światło dzienne jeszcze przed wakacjami. Będzie również...
  Muzyka bezcenna #5 Nie żyje Gabriel García Márquez
  Tagi