zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Beksiński - prace na papierze

Beksiński - prace na papierze

Zdzisław Beksiński.html
Rys. Zdzisław Beksiński
Ponad 60 rysunków i kilka monotypii Zdzisława Beksińskiego można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim na wystawie "Beksiński - prace na papierze 1957-1962".

Zdzisław Beksiński należał do najbardziej cenionych polskich twórców. Znany jest jako malarz i autor grafiki komputerowej. Zostawił po sobie także tysiące dzieł wykonanych w różnych technikach - fotografie, rzeźby, rysunki, fotomontaże. Został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie w 2005 roku.

- Prace pokazane w Ostrowie odnaleziono kilka lat temu. Są to szkice rysunków z wczesnego okresu pracy artysty jeszcze jako fotografika. Podarowane przez Beksińskiego przyjacielowi z USA, zostały przywiezione do Polski i sprzedane w antykwariacie mieszkańcowi Poznania - mówi Cezary Janiszewski, dyrektor ostrowskiej galerii.

Na ekspozycji zgromadzono rysunki i szkice rysunków oraz kilka grafik. Część z nich ma podpisy Beksińskiego, część nie. Tylko niektóre prace mają daty powstania. Przedstawiają zwierzęta i
różne stwory. - Są nienazwane, niedookreślone. Odbiorca powinien sam dopisać sobie ich treść i historię - mówi Janiszewski.

Ekspozycję można oglądać do 7 czerwca. 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Bajki robotów z muzyką Smolika /zdjęcia/ Teatr / Premiery
  Proza Stanisława Lema na deskach gdańskiego Teatru Miniatura. Zobaczcie. co powstało z połączenia sztuki lalkarskiej i mechatroniki.
  Cegła rozdaje autobooki, czyli poezja na twoim samochodzie!
  Uwaga wszyscy kierowcy! Możecie "odpicować brykę" za pomocą... poezji. Tyko 28 maja we Wrocławiu czeka na Was specjalny literacki PIT-STOP.
  Pierwsza rymowana historia muzyki
  Znany humorysta i ceniony komiksiarz łączą siły, aby opowiedzieć o historii muzyki. Wierszem! Od Mozarta i Bacha do Beatlesów i Kraftwerk.
  Disco polo dla każdego i o każdym Shia LaBeouf jeździ autostopem dla sztuki
  Tagi