zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja
Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych

Beksiński - prace na papierze

Zdzisław Beksiński.html
Rys. Zdzisław Beksiński
Ponad 60 rysunków i kilka monotypii Zdzisława Beksińskiego można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim na wystawie "Beksiński - prace na papierze 1957-1962".

Zdzisław Beksiński należał do najbardziej cenionych polskich twórców. Znany jest jako malarz i autor grafiki komputerowej. Zostawił po sobie także tysiące dzieł wykonanych w różnych technikach - fotografie, rzeźby, rysunki, fotomontaże. Został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie w 2005 roku.

- Prace pokazane w Ostrowie odnaleziono kilka lat temu. Są to szkice rysunków z wczesnego okresu pracy artysty jeszcze jako fotografika. Podarowane przez Beksińskiego przyjacielowi z USA, zostały przywiezione do Polski i sprzedane w antykwariacie mieszkańcowi Poznania - mówi Cezary Janiszewski, dyrektor ostrowskiej galerii.

Na ekspozycji zgromadzono rysunki i szkice rysunków oraz kilka grafik. Część z nich ma podpisy Beksińskiego, część nie. Tylko niektóre prace mają daty powstania. Przedstawiają zwierzęta i
różne stwory. - Są nienazwane, niedookreślone. Odbiorca powinien sam dopisać sobie ich treść i historię - mówi Janiszewski.

Ekspozycję można oglądać do 7 czerwca. 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  [Zdjęcia] Hycel Film / Aktualności
  Grażyna Szapołowska i Janusz Chabior w krótkometrażówce początkującej reżyserki. Zobaczcie zdjęcia z planu kręconego w Krakowie "Hycla".
  [Kultura OnFoto] Magda Hueckel
  Polecamy wystawę zdjęć artystki- fotograf dobrze znanej miłośnikom teatru i kina w Polsce. "Anima" to nietypowy zapis afrykańskich wojaży.
  [Rozmowy polsko- ludzkie] Porysować świat
  Komiks towarzyszy ludzkości prawie od zarania – mówi Juliusz Woźny, historyk sztuki i rysownik.
  [Zdjęcia] Kowal artystą jest i basta! [Relacja] PPA: Dyplom z kosmosu
  Tagi