zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Bezsenna noc w kulturalnym Lublinie

Bezsenna noc w kulturalnym Lublinie

Gdzie na jedną noc całe miasto staje się jedną wielką platformą działań artystycznych? W Warszawie, Krakowie, a może Wrocławiu? Niekoniecznie. Od 2007 roku to Lublin zadziwia Polskę imponującym logistycznie i programowo przedsięwzięciem kulturalnym. Noc Kultury jest czymś więcej niż sesją otwartych muzeów i wieczorną promocją sztuki. Stolica Lubelszczyzny skutecznie aktywizuje lokalne środowiska artystyczne, inspirując zmianę wizerunku samego miasta. Efektem jest bezprecedensowe w polskiej skali wydarzenie. Święto kultury trwające od wieczora do białego rana.

.html
 Plakat tegorocznej edycji

Motywem przewodnim tegorocznej odsłony imprezy jest hasło "Lublin- Brama Wschodu". Podkreśla ono symbolicznie rolę miasta jako miejsca granicznego dwóch oddziałujących na siebie tradycji. Co jest związane i z geograficznym położeniem i ze sferą realizowanych tu wspólnych projektów. Lublin razem z Rzeszowem są zresztą inicjatorami akcji Europejski Stadion Kultury, która ruszy pod koniec czerwca.

Sama Noc Kultury jak zawsze ma obfitować w szereg artystycznych manifestacji, wychodzących w przestrzeń miejską. W Alei Kultur swoje instalacje pokażą m.in. Jarosław Koziara, Michajl Barabash i Katarzyna Szczypior. Przy skrzyżowaniu ulic Ewangelickiej i Krakowskiego Przedmieścia powstanie polsko- ukraiński wielki mural. Na Placu Litewskim przechodniów czekają m.in. warsztaty kuglarskie, gra miejska "Stowarzyszenie Umarłych Literatów" oraz spektakle lwowskiego teatru Voskresinia. Lwowski akcent pojawi się również na Placu Łokietka, gdzie tradycyjne pieśni zaprezentuje zespół Wesoły Lwów. Miejscowy Klasztor Dominikanów zaprosi na nocne zwiedzanie oraz wyjątkowe inscenizacje słynnego Teatru Gardzienice. Ponadto nie zabraknie koncertów rockowych, setów dj'skich, wernisaży i projekcji filmowych. Wszystko rzecz jasna za darmo.

Tegoroczna odsłona Nocy Kultury potrwa od 2 do 3 czerwca. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

 

Napisz artykuł
Tagi   noc kultury, lublin
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Mam nadzieję, że uda mi się wziąć udział w jak największej ilości wydarzeń. A jest ich na prawdę mnóstwo i ciężko będzie spośród nich wybierać. Świetna inicjatywa.

  • ja również uważam że wybór jest ogromny każdy znajdzie coś dla siebie :) bardzo fajna impreza mam nadzieję że inne miasta też będą w przyszłości organizować takie akcje

  • Świetny pomysł :) Kultura tak rzadko gości w terminarzach nas wszystkich - nie mamy czasu w ciągu tygodnia, a weekendowa noc wydaje się idealna na nadrobienie zaległości :)

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi