zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plLiteraturaAktualności › Blog Festival. Rzecz nie tylko dla blogerów

Blog Festival. Rzecz nie tylko dla blogerów

Blog Festival.html
 
Od dawna niezwykle popularne, w końcu doczekały się swojego festiwalu - internetowe blogi na trzy dni opanują Wrocław. Pierwsza edycja Blog Festival rusza w najbliższy piątek.

Blogują wszyscy. Przeżywający pierwsze miłości gimnazjaliści, poszukujący sensu życia licealiści i studenci, artyści, sportowcy. Blogi to już nie tylko internetowe pamiętniki, ale także narzędzie autopromocji i wiarygodne medium, coraz częściej opiniotwórcze. Czy tego chcemy, czy nie, na dobre wpisały się w naszą rzeczywistość. Ba, zdarza im się ją kreować, jak w przypadku często nastawionych na sensację blogów polityków.

W tej sytuacji nie dziwi pomysł imprezy poświęconej zjawisku, które opanowało cały świat. Jak zapowiadają organizatorzy wrocławskiego festiwalu - Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne Rita Baum - ich celem jest próba ukazania potencjału drzemiącego w blogach. Chcą przyjrzeć się gatunkowi, który w ciągu zaledwie paru lat z elitarnej nrozrywki przeistoczył się w zjawisko masowe, przy okazji zmieniając oblicze sieci. Mają też zamiar zadać pytania: Czy blogi w swoich najrozmaitszych formach stały się już częścią obowiązującego w kulturze kodu? Jaka jest ich realna popularność oraz nośność medialna? Czy są przejawem snobizmu, czy raczej rebelią odbiorców odrzucających bierność rodem z epoki tradycyjnych mediów?

Husky.html
Husky.
Festiwal wypełnią spotkania i dyskusje, w których udział zapowiedzieli m.in. twórcy popularnych blogów. Nie zabraknie emocji muzycznych. Podczas trzydniowej imprezy zagrają muzycy Pogodno z solowymi projektami, grupa Husky oraz Julia Marcell, która swoją karierę rozpoczyna właśnie dzięki internautom.

Patronką festiwalu jest Aida Warzyńska, zmarła tragicznie młoda blogerka, jedna z pierwszych w Polsce fanek tego sieciowego medium, która z pasją współuczestniczyła w tworzeniu pierwszych polskich sieciowych pamiętników i kibicowała ich autorom.

Wrocławski Blog Festival rozpocznie się 23 listopada i potrwa trzy dni. Dwudniowe karnety na koncerty kosztują 25 i 35 zł, trzydniowe - 35 i 50. Wstęp na wszystkie pozostałe imprezy festiwalowe jest wolny.

Szczegółowy program Blog Festival znajdziecie tutaj.Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
  Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  Tagi