zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plGalerieTeatr › Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu!

Galerie zdjęć / Teatr

Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu!

Wojenny taniec Zulu z Ghany, cyrkowy teatr z Petersburga, zapomniane rytuały z Rumunii, żonglerzy z Dżakarty czy tradycyjny taniec Bośni i Hercegowiny.

23 czerwca odważne dzieci po raz pierwszy zaprezentowały się publiczności. Było kolorowo, głośno i rodzinnie.

Energia i entuzjazm wypełniły Nadodrze. Każda grupa biorąca udział w projekcie Brave Kids przygotowała specjalne przedstawienie – kwintesencję swoich artystycznych umiejętności. Pokaz odbył się na scenie ustawionej przy Konturach Kultury we Wrocławiu. – Dzieci zostały gorąco przyjęte przez liczne grono sympatyków projektu. Wspaniale, że okoliczni mieszkańcy także włączyli się w wydarzenie i wszyscy razem kibicowali występom żonglerów z Indonezji czy tancerzy z Ghany – mówi Karol Gołaj, koordynator Brave Kids.

Kto wystąpił na scenie koło Konturów Kultury? Pokazy otworzył Zespół Mongolfieri z Sankt Petersburga, który przedstawił unikalne połączenie teatru i sztuki cyrkowej. Następnie grupa z Bośni i Hercegowiny - Hastor Fundation Dancing Group wykonała m.in. taniec Kolo, jeden z najstarszych tańców słowiańskich. Przy okazji spektaklu młodzi artyści opowiedzieli o sobie i krótko przedstawili historię regionu, z którego pochodzą. Następnie przyszedł czas na młodych żonglerów z Red Nose Fundation z Indonezji. Z kolei grupa Freespirit z Ghany zaprezentowała energetyczny taniec Zulu, którym zachwyciła publiczność. Natomiast grupa Act 4 Art z Rumunii przedstawiła dawne rytuały, łącząc pogańskie tradycje z aktorstwem i tańcem. Pokazy zakończył występ dzieci z Polski.

Więcej informacji o projekcie Brave Kids: www.bravekids.eu
Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu! Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu! Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu!
Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu! Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu! Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu!
Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu! Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu! Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu!
Brave Kids wystąpiły na Nadodrzu!
 
Komentarze
  • Oj na Brave Kids musiało się dużo dziać i bardzo dobrze niech dzieci od najmłodszych lat poznają kulturę czy zwyczaje z innych ta wiedza w przyszłości zaprocentuje.

    • Zgadzam się. Dla dzieci i ich niezwykle chłonnych umysłów to sama radość móc uczestniczyć w takim przedsięwzięciu : ) Chciałabym obejrzeć ich występ i zarazić się od nich energią, która z pewnością bije z ich występów.

  • Ciekawe okazanie obyczajów i dziecięcych zabaw, bez zbędnej krytyki ze strony dorosłego widza. Z wielką przyjemnością zobaczyłabym tę radość w oczach dzieci na żywo.

  • Bardzo ładne zdjęcie.. Pozdrawiam http://www.rafalboruch.com/fotografowanie-imprez/

  • Takie festiwale dla dzieci są świetnym pomysłem ważne żeby od najmłodszych lat poznawały świat inną kulturę inne zwyczaje z pewnością w przyszłości przyniesie im to wiele korzyści.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Odeszła Danuta Szaflarska: gwiazda teatru, legenda kina, mistrzyni życia Film / Aktualności
Zaledwie dwa tygodnie temu świętowała urodziny. Wyjątkowe, bo 102. Dziś z nieukrywanym smutkiem przychodzi nam pożegnać wybitną aktorkę i...
'Ludzie i anioły' w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
"Ludzie i anioły" to doskonale napisana komedia, obfitująca w nieoczekiwane, często przezabawne zwroty akcji i jak każda inteligentna zabawa,...
Materia Prima 2017: Tradycyjne lalki wodne /relacja - zdjęcia/
Z dalekiego Hanoi zawitała do Krakowa unikatowa odmiana lalkarskiej sztuki. Teatr na wodzie oznacza dla Wietnamczyków coś więcej niż tylko...
Jarocin Festiwal 2017: Odliczanie rozpoczęte 'Miłość nie zna granic': Koncert w Mazowieckim Teatrze Muzycznym
Tagi