zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji

Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacjiW Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora, za darmo!

Kilkadziesiąt tysięcy widzów nie może się mylić. Zeszłoroczny Bulwar(t) Sztuki nad Zalewem Nowohuckim zgromadził sporą i, co ważne, wierną publiczność. Od poniedziałku do niedzieli mogła ona wybierać spośród wyjątkowo bogatej oferty kulturalno-rekreacyjnej. Z jednej strony aktywizujące warsztaty, potańcówki, spotkania, z drugiej - projekcje filmowe i przedstawienia teatralne w plenerze. Coś dla dzieci i coś dla dorosłych. A wszystko w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Nowej Huty.

W tym roku okazja do wizyty na ulicy Bulwarowej nadarza się jeszcze przed ostatnim dzwonkiem szkolnym. Organizator imprezy - teatr Łaźnia Nowa nie czeka bowiem na początek wakacji. Bulwar(t) Sztuki rusza już 9 czerwca. Przygotowano ponad 140 wydarzeń uporządkowanych w 7 tematycznych kategorii. To: Teatr, Muzyka, Kino, Wydarzenia dla Dzieci, Warsztaty/Spotkania dla Dorosłych, Sport i Rekreacja, Pikniki i Potańcówki międzypokoleniowe. Wstęp, jak zawsze, wolny.

W programie nie zabrakło znaczących wydarzeń artystycznych. Weekendowa Scena Nocy Letniej przypomni interesujące spektakle, które m.in. gościły na deskach Łaźni Nowej. To m.in. przebojowe “Quo Vadis” Teatru Montownia, “Matka Guybala Wahazara” Justyny Kowalskiej czy “Baśnie 1001 bloku” Magdaleny Miklasz. Specjalną serię “Wakacyjnej Akademii Filmu Polskiego” przygotował ceniony krytyk Łukasz Maciejewski. Pojawi się również muzyka, zarówno w wersji etno, jak i symfonicznej.

Tegoroczną edycję wakacyjnego maratonu oficjalnie zainaguruje specjalny koncert “Bądź jak meteor”. 11 czerwca śpiewający aktorzy zaprezentują własne interpretacje tekstów Stanisława Wyspiańskiego. Sam Bulwar(t) Sztuki potrwa do 13 sierpnia. Dajcie się zaskoczyć Nową Hutą!

Pełen program znajdziecie tutaj.

 

 
Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi