zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Cały naród czyta "Rejs" w Krakowie. Zgłoś się do castingu!

Cały naród czyta "Rejs" w Krakowie. Zgłoś się do castingu!


[fot.mat.prasowe]

Znacie drogę na Ostrołękę? Lubicie piosenki, które już raz słyszeliście? Macie dość dłużyzn w kinie? Zapraszamy na Narodowe Czytanie "Rejsu" w Teatrze Słowackiego.

Ja na przykład nie chodzę do teatru w ogóle - przyznawał się bez zażenowania inżynier Mamoń. Tym razem to teatr... przyjdzie do niego. W ramach spektakularnej akcji, która przypomni publiczności jedno z bardziej absurdalnych, dowcipnych, ale i wnikliwych społecznie dzieł polskiej kinematografii. W pięknych okolicznościach przyrody rzecz jasna.

Projektem Narodowego czytania scenariusza "Rejsu" zamierza uczcić Święto Widza krakowski Teatr im. J. Słowackiego. Już 1 lipca jego siedziba zamieni się w niecodzienną przestrzeń happeningową. Przed budynkiem teatru stanie HydePark, z dwoma mównicami do wyboru - dla tych, którzy są i przeciw przeprowadzanym w teatrze zmianom. Zaplanowano także moblilną wystawę publiczności oraz otwarcie całkiem nowej kawiarni pod szyldem Cafe Teatralna. Najważniejsze będzie jednak wspomniane Narodowe Czytanie "Rejsu".

W odczytaniu scenariusza kultowej komedii wezmą udział nie tylko aktorzy, ale, wzorem filmowego pierwowzoru, naturszczycy. Teatr ogłosił zatem nabór na osobliwy casting. Mogą w nim wziąć udział wszyscy fani dzieła Marka Piwowskiego. Bez względu na wiek.

Organizatorzy obiecują aktorom- amatorom wiele atrakcji, również w okresie przygotowań:

Przez dwa tygodnie trwania prób można się będzie wiele nauczyć, w planie zajęć m.in.: ćwiczenia kontaktowe i improwizacje, w tym improwizacje metodą Johnstona (znaną przede wszystkim stand-uperom i artystom kabaretowym), warsztaty stylizacji i robienia kostiumów, zajęcia z ruchu scenicznego, nagrywanie do kamery etc.)

Na Wasze zgłoszenia organizatorzy czekają pod adresem mailowym -  rejs@teatrwkrakowie.pl. Wydarzenie rozpoczyna się 1 lipca o godz. 18.00 przed budynkiem Teatru Słowackiego (przy Placu Ducha). Przebrania filmowe mile widziane!

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi