zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plLiteraturaAktualności › 'Cegła' zamienia się w pończochę! Wiersze w stylu glamour do ubierania

'Cegła' zamienia się w pończochę! Wiersze w stylu glamour do ubierania

 Wiersze na prawie każdy dzień tygodnia/Cegła

Pismo literackie jako limitowana seria gustownych zakolanówek. Do czytania i ubierana! Magazyn "Cegła" znowu daje do wiwatu. 

Ostatni numer cieszył się dużym wzięciem u... kierowców samochodów. Redakcja opublikowała go bowiem jako zestaw naklejek na pojazdy. Naklejek, które zawierały literackie cytaty wystylizowane tak, aby przypominać efektowne banery aut rajdowych. Teraz przyszła kolej na coś bliższego ciału. Dosłownie. Na okoliczność nowego wydania, "Cegła" zamienia się w pończochę. Ściślej mówiąc - w modne kobiece zakolanówki. 

Zawsze chodziło nam o poezję, więc teraz będzie można w niej chodzić - żartuje redakcja. 38. numer "Cegły" otrzyma postać 5 par zakolanówek, na które za pomocą techniki sitodruku naniesiono wiersze polskich poetów. To fragmenty utworów Julii Fiedorczuk, Julii Szychowiak, Marcina Świetlickiego (kultowe Któregoś dnia to miasto będzie należeć do mnie), Andrzeja Sosnowskiego i Darka Foksa.  Wszystkie rzecz jasna w pomysłowej oprawie graficznej. 

Nowa "Cegła" ujrzy światło dzienne już 20 marca pod hasłem "Glamour". Redakcja nie ukrywa, iż przygotowała całość z myślą o paniach. Zachęca je do nie tylko do czytania, ale i użytkowania poezji. Dziewczyny, prosimy się nie krępować!!! - apeluje. Będziemy wdzięczni za nadesłane zdjęcia w zakolanóweczkach. 

Panie i panowie chcący zaopatrzyć się na wiosnę w tego typu poetyckie wdzianko, powinni odwiedzić wrocławską księgarnię Tajne Komplety. To główna sieć  dystrybucji wszystkich wydań "Cegły". Ci, którzy zakolanówki już sobie zamówili, niech zaś pamiętają - prać tylko ręcznie! 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi