zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › 'David Bowie is' - wystawa na ekranie w Multikinie /konkurs/

'David Bowie is' - wystawa na ekranie w Multikinie /konkurs/

David Bowie is
 

David Bowie to prawdziwa ikona, dziś nawet bardziej wpisująca się w kulturę popularną niż kiedykolwiek. Fantastyczna filmowa rejestracja wystawy o Bowie w rocznicę jego śmierci, która pobiła rekord popularności jeszcze przed jej otwarciem na dużym ekranie! – "David Bowie is" już 10 stycznia w Multikinie!

Filmowa rejestracja wystawy muzycznych memorabiliów Davida Bowie z londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta. Widzowie wybiorą się w podróż po ekspozycji składającej się z ponad 300 pamiątek należących do artysty, które wybrano z ok. 75 tysięcy eksponatów: rejestracji koncertów i planów filmowych do teledysków, fotografii, projektów okładek albumów. Obok rysunków i rękopisów muzyka, obejrzeć będzie można projekty koncertowej scenografii przygotowanej na trasę promującą w 1974 album Diamond Dogs czy zaprojektowany przez Freddiego Burrettiego kosmiczny strój Ziggy'ego Stardusta, w którego wymyśloną postać wcielił się Bowie w 1972 oraz  wykorzystane podczas trasy koncertowej w 1973 Aladdin Sane, kostiumy zaprojektowane przez Kansai Yamamoto. Wśród eksponatów z V&A nie zabraknie słynnych butów na obcasach wykonanych przez Thierry'ego Muglera czy charakterystycznego płaszcza z okładki Earthling, który zaprojektował Alexander McQueen. Dokument autorstwa Hamisha Hamiltona został zarejestrowany w ostatni dzień londyńskiej wystawy w 2013. Wystawę przygotowali Victoria Broackes i Geoffrey Marsh, którzy w filmie oprowadzają po zakątkach muzeum, szczegółowo analizując zbiory artysty.

"David Bowie is" będzie można zobaczyć 10 stycznia o 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań – Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Arkady, Zabrze, Łódź.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Multikina: Katowice, Poznań Stary Browar, Warszawa Ursynów. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS DAVID BOWIE i nazwę preferowanego kina, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 10.01 do godz. 10:00.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nareszcie konkurs w Katowicach :) Jako ogromna fanka twórczości Davida Bowiego z wielką chęcią spróbuję swoich sił i wezmę udział w konkursie. Trzymam kciuki :)

  • Dawid Bovie ciągle żywy w naszej pamięci. I bardzo dobrze, ponieważ naprawdę był wybitnym artystą i bardzo szkoda, że nie ma już wśród nas. Na szczęście muzyka pozostaje na zawsze.

  • Fani Davida Bowie powinni zainteresować się wydarzeniem 'David Bowie is'. Wystawa z pewnością będzie miała niepowtarzalną oprawę muzyczną, bo innej się nie spodziewam.

  • Sam bym z chęcią wybrał się do multikina na takie wydarzenie i również cieszę się, że konkurs w Katowicach no ale niestety przegapiłem no trudno może następnym razem się uda.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Oscary 2017: 14 nominacji dla 'La La Land'! Film / Aktualności
Musical z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone bez konkurencji? Wręcz przeciwnie. "La La Land" ma w Oscarowych bojach bardzo poważnych konkurentów.
Złote Maliny: Najgorsze filmy roku. Kto zdobędzie najwięcej Anty-Oscarów?
Szacowne gremium honorujące hollywoodzkie buble ogłosiło swoje nominacje. Faworytami tegorocznej edycji Złotych Malin są"Batman v Superman" i...
David Garrett powraca do Polski z trzema koncertami
"Diabelski skrzypek" po raz kolejny zawita w kraju nad Wisłą. Podczas wznowionej trasy koncertowej David Garrett zjawi się w Krakowie, Gdańsku...
'Gwiezdne wojny': Znamy tytuł kolejnej części 'Dzienniki z podróży do Rosji', 'Koncert cudzych zyczeń', 'I nie wróciłeś...'/ Nowości w Klubie Kulturaonline.pl
Tagi