zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plGalerieLiteratura › Dni Goethego w Bagieńcu

Galerie zdjęć / Literatura

Dni Goethego w Bagieńcu

Tegoroczna, pierwsza po wielu latach edycja Dni Goethego w Bagieńcu zgromadziła liczne grono miłośników literatury, teatru, sztuk plastycznych i fotografii.

Pomimo zmiennej pogody odbyły się wszystkie zaplanowane wydarzenia, których większość rozgrywała się w plenerze, w malowniczych zakątkach Bagieńca. W sobotę rozpoczęliśmy od warsztatów dla dzieci prowadzonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Następnie liczne atrakcje czekały na młodzież i dorosłą publiczność: plener fotograficzny w stylu epoki romantycznej, slam poetycki, monodram w wykonaniu Doroty Pawlickiej oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Warto przy tym wspomnieć, że na konkurs wpłynęło 77 zdjęć od 32 osób z całej Polski. Organizatorzy wybrali autorów trzech najlepszych zdjęć w każdej kategorii: „Romantycznie“ Piotr Pietryga z Jedliny Zdrój, „Cierpienie“ Aleksandra Durdyń z Wrocłąwia, „Burza i napór“ Małgorzata Jasińska z Grudziądza . Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez slep Empik w Galerii Świdnickiej a ich prace zostaną opublikowane na łamach ogólnopolskiego portalu Kulturaonline.pl . Finałem dnia był niezwykły spekakl „Kubuś i jego Pan“ w wykonaniu aktorów z Teatru Bezdomnego im. Bohumiła Hrabala w Żarowie. W niedzielę w pierwszej kolejności można było wziąć udział w warsztatach: warsztatach lierackich prowadzonych przez Wojciecha Korycińskiego, warsztatach kuglarskich „Zaułek Kuglarzy“ prowadzonych przez Tomasza Nycza i Wojciecha Mistrzyka oraz warsztatach decoupageu, które poprowadziły Monika Masłowska oraz Elżbieta Dudziak w ramach Pikniku Międzypokoleniowego. Było radośnie, kreatywnie i prawdziwie międzypokoleniowo- w warsztatach, tańcach na łące i plenerowej kawiarence wzięli udział zarówno najmłodsi, młodzież, dorośli i seniorzy z Gminy Jaworzyna Śląska. W niedzielę odbyło się również spotkanie z bajkopisarką, panią Eweliną Kościelniak, która wprowadziła dzieci w bajkowy świat bohaterów swoich książek podczas towarzyszących spotkaniu warsztatów.

Po południu, w drugiej odsłonie artystycznej sceny plenerowej mieliśmy przyjemność obejrzeć zaskakujący monodram „Mój Mono.Meta.Teatr“ w wykonaniu Tomasza Nycza. Finałem dnia i zarazem całej imprezy był koncert muzyki etnicznej w wykonaniu świdnickiej grupy Tantua. Przez cały weekend towarzyszył nam również świdnicki antykwariat Exlibris, który przewietrzył swoje półki na bagienieckiej łące. Barwne tło dla wydarzeń stanowiły prace uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Były to bardzo twórcze dwa dni, pełne poezji, dźwięków, wzruszeń, ciekawych spotkań i dobrego jadła.

Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu licznego grona partnerów. Fundacja Spichlerz Kultury dziękuje za pomoc wszystkich współorganizatorom wydarzenia: Starostwu Powiatowemu w Świdnicy, Gminie Jaworzyna Śląska, Fundacji Teatr Bezdomny, Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Jaworzynie Śląskiej, grupie Świdnicka Fotografia Niezależna, gurpie Spotkania z Poezją, III Liceum Ogólnokształcącemu w Świdnicy, sklepowi Empik w Galerii Świdnickiej, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy, grupie Tantua, Makeup by Maks, projektantce mody Theo Doro,  Galerii Retro z Wrocławia, firmie Guliwer, antykwariatowi Exlibris oraz najlepszym na świecie wolontariuszom. A dla wszystkich, którym się dotrzeć nie udało, mamy dobre wieści: już za rok spotykamy się w Bagieńcu na kolejnych Dniach Goethego.
Dni Goethego w Bagieńcu Dni Goethego w Bagieńcu Dni Goethego w Bagieńcu
Dni Goethego w Bagieńcu
 
Komentarze
  • Jestem za tego typu inicjatywami ! Szkoda, że w moim mieście niczego takiego nie organizują...

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi