zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!

Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!


Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w Krakowie.

"Dom dźwięku" to kolejna w dorobku Wojtka Blecharza realizacja z pogranicza muzyki, teatru i sztuki współczesnej. Kompozytor i oboista wcześniej m.in. zamieniał budynek Opery Narodowej w site-specific, a z aktorami TR Warszawa kreował sesję nieoczywistych dźwięków. Jego nowe przedsięwzięcie to dalszy ciąg eksperymentów z ideą muzycznością. Poza akademicką formą, z użyciem często unikatowych, stworzonych "chałupniczo" instrumentów.

 

 

Blecharz pozwala zarówno na bierne, jak i czynne przeżywanie całej dźwiękowej sesji. Po wejściu do przyciemnionej sali widzów czekają stanowiska z instrumentami. Odbiorca ma do wyboru: albo zajmie wybrane dla siebie miejsce albo będzie się wszystkiemu przyglądał z boku. W tym pierwszym przypadku czekają go niezapomniane przeżycia.

Wśród zebranych na sali instrumentów  chyba tylko bębny i dzwony rurowe (mniejsze niż te u Mike'a Oldfielda) wyglądają znajomo. Reszta to przeważnie abstrakcyjne artefakty do generowania dźwięków. Takie jak cytry, soren, skrzydła czy ksylofon. Gdy uda się już zgłębić technikę gry, publiczność zaczyna wspólny, improwizowany koncert. 

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Domu Dźwięku, w dniach 23 - 25 czerwca. Aby wziąć udział w losowaniu wejściówek, należy przesłać maila na adres konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS DOM DŹWIĘKU, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Prosimy również o zaznaczenie wybranego dna pokazu. Na Wasze zgłoszenia czekamy do czwartku 22 czerwca, godz. 14.00. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
  Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  Tagi