zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › 'Droga w obraz z sosną i bambusem': Malarstwo Emilii Fujigaki /wystawa, patronat/

'Droga w obraz z sosną i bambusem': Malarstwo Emilii Fujigaki /wystawa, patronat/

Pejzaże, kwiaty, bambusy i postacie będzie można obejrzeć na wystawie " Droga w obraz z sosną i bambusem" Emilii Fujigaki w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza 24 lutego (piątek), o godz. 17.00 do Kamienicy pod Gwiazdą na wernisaż nowej wystawy czasowej "Droga w obraz z sosną i bambusem. Malarstwo Emilii Fujigaki”.

 Na ekspozycji zeprezentowane zostaną prace autorki, z pochodzenia torunianki, mieszkającej w Sapporo. Tematy prac Emilii Fujigaki to głównie pejzaże, kwiaty, bambusy i postacie. Jej stosunek do tworzenia naznaczony jest tradycją japońską. Interesują ją możliwości jednego pociągnięcia pędzlem, fascynuje linia i tempo, efekt świetlistości i przejrzystości.  Emilia Fujigaki jest przekonana, że bez atmosfery Japonii - rytuału i różnorodności tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni, nie mogłaby malować w ten sposób.

Dodatkowym wydarzeniem związanym z wystawą będzie wykład Emilii Fujigaki, poświęcony tradycji rzemiosła w Japonii oraz podejściu Japończyków do rzemiosła. Wygłosi go 2 marca, o godz. 17.00 w Kamienicy pod Gwiazdą.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Do mnie raczej nie przemawia tematyka wystawy ale z pewnością znajdzie się grono osób dla których będą to wspaniałe dzieła.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Gorrilaz wracają z płytą 'Humanz'. Posłuchaj nowych utworów Muzyka / Aktualności
Damon Albarn i Jamie Hewlett wskrzesili wirtualny kwartet, zapraszając do współpracy m.in. Grace Jones i... Noela Gallaghera. Posłuchaj...
Yo-Yo Ma gra 'Azul' Golijova: Historyczna płyta. Posłuchaj przed premierą!
Jeden z najsłynniejszych wiolonczelowych koncertów po raz pierwszy na płycie! Posłuchaj przełomowego nagrania, które Yo-Yo Ma zarejestrował z...
'Ksiądz': Smarzowski i Jakubik na podbój Internetu
"Ksiądz" w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, z udziałem Arkadiusza Jakubika. Streamingowy serwis filmowy ShowMax chce przyciągnąć miłośników...
Joanna Sokołowska-Gwizdka: Wszędzie mieszkają ciekawi ludzie /wywiad/ ”Pokot” Agnieszki Holland a jego literacki pierwowzór: Ekologiczny manifest czy gra konwencjami?
Tagi