zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › 'Droga w obraz z sosną i bambusem': Malarstwo Emilii Fujigaki /wystawa, patronat/

'Droga w obraz z sosną i bambusem': Malarstwo Emilii Fujigaki /wystawa, patronat/

Pejzaże, kwiaty, bambusy i postacie będzie można obejrzeć na wystawie " Droga w obraz z sosną i bambusem" Emilii Fujigaki w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza 24 lutego (piątek), o godz. 17.00 do Kamienicy pod Gwiazdą na wernisaż nowej wystawy czasowej "Droga w obraz z sosną i bambusem. Malarstwo Emilii Fujigaki”.

 Na ekspozycji zeprezentowane zostaną prace autorki, z pochodzenia torunianki, mieszkającej w Sapporo. Tematy prac Emilii Fujigaki to głównie pejzaże, kwiaty, bambusy i postacie. Jej stosunek do tworzenia naznaczony jest tradycją japońską. Interesują ją możliwości jednego pociągnięcia pędzlem, fascynuje linia i tempo, efekt świetlistości i przejrzystości.  Emilia Fujigaki jest przekonana, że bez atmosfery Japonii - rytuału i różnorodności tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni, nie mogłaby malować w ten sposób.

Dodatkowym wydarzeniem związanym z wystawą będzie wykład Emilii Fujigaki, poświęcony tradycji rzemiosła w Japonii oraz podejściu Japończyków do rzemiosła. Wygłosi go 2 marca, o godz. 17.00 w Kamienicy pod Gwiazdą.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Do mnie raczej nie przemawia tematyka wystawy ale z pewnością znajdzie się grono osób dla których będą to wspaniałe dzieła.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Nagroda im. Wisławy Szymborskiej: Ogłoszono nominacje! Literatura / Aktualności
O prestiżową nagrodę w wysokości 100 tys. złotych tym razem powalczą wyłącznie poeci. Jakie tomiki wyróżniła tym razem międzynarodowa kapituła?
W Nowej Hucie powstanie Dom Utopii! Ale najpierw 'Ostatnie zwierzęta' /zdjęcia/
Były budynek szkolny zmieni się w artystyczną przestrzeń warsztatów, projektów i rezydencji! Zapowiedzią metamorfozy są nietypowe teatralne...
'Słynny niebieski prochowiec' w Polskim Radiu, czyli ballady Cohena od nowa
Spektakl muzyczny „Słynny niebieski prochowiec”, którego kanwą stały się legendarne ballady Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach...
'Wybawienie' w DCF-ie /konkurs/ Premiera: 'Cela' Jonas Winner/ Nowość w Klubie Kulturaonline.pl
Tagi