zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › 'Droga w obraz z sosną i bambusem': Malarstwo Emilii Fujigaki /wystawa, patronat/

'Droga w obraz z sosną i bambusem': Malarstwo Emilii Fujigaki /wystawa, patronat/

Pejzaże, kwiaty, bambusy i postacie będzie można obejrzeć na wystawie " Droga w obraz z sosną i bambusem" Emilii Fujigaki w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza 24 lutego (piątek), o godz. 17.00 do Kamienicy pod Gwiazdą na wernisaż nowej wystawy czasowej "Droga w obraz z sosną i bambusem. Malarstwo Emilii Fujigaki”.

 Na ekspozycji zeprezentowane zostaną prace autorki, z pochodzenia torunianki, mieszkającej w Sapporo. Tematy prac Emilii Fujigaki to głównie pejzaże, kwiaty, bambusy i postacie. Jej stosunek do tworzenia naznaczony jest tradycją japońską. Interesują ją możliwości jednego pociągnięcia pędzlem, fascynuje linia i tempo, efekt świetlistości i przejrzystości.  Emilia Fujigaki jest przekonana, że bez atmosfery Japonii - rytuału i różnorodności tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni, nie mogłaby malować w ten sposób.

Dodatkowym wydarzeniem związanym z wystawą będzie wykład Emilii Fujigaki, poświęcony tradycji rzemiosła w Japonii oraz podejściu Japończyków do rzemiosła. Wygłosi go 2 marca, o godz. 17.00 w Kamienicy pod Gwiazdą.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Do mnie raczej nie przemawia tematyka wystawy ale z pewnością znajdzie się grono osób dla których będą to wspaniałe dzieła.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi