zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › 'Dzień świstaka' jako musical. Posłuchaj w całości!

'Dzień świstaka' jako musical. Posłuchaj w całości!

Okładka płyty ze ścieżką dźwiękową musicalu/ fot. Sony

Jedna z najlepszych hollywoodzkich komedii trafiła na Broadway. I zbiera entuzjastyczne recenzje.

Telewizyjny prezenter pogodowy zostaje uwięziony w pętli czasowej. Codziennie budzi się tego samego feralnego dznia. A może to właśnie niepowtarzalna szansa na ułożenie sobie życia, również tego uczuciowego? Absurdalny pomysł wyjściowy zaowocował kultowym filmem, który wciąż figuruje w zestawieniach najlepszych hollywoodzkich komedii. "Dzień świstaka" rozsławił także na cały świat tytułowe święto, związane z oczekiwaniem na wiosnę. O fenomenie tej niskobudżetowej fabuły zaświadcza i święcąca obecnie triumfy na Broadway'u musicalowa wersja.

Idea przeniesienia historii o pechowym pogodynku na teatralne deski nie jest wcale nowa. Ponad dekadę temu o musicalu inspirowanym "Dniem świstaka" marzył mistrz gatunku - Stephen Sondheim. Jego zamysł spełnił sam scenarzysta oryginalnego filmu - Danny Rubin. Muzykę do libretta napisał ostatecznie Tim Minchin - australijski aktor, muzyk i komik, twórca kasowej Broadway'owskiej produkcji "Matylda".

Musicalowy "Dzień świstaka" nie od razu trafił na Broadway. Pierwsza produkcję zobaczyła publiczność londyńskiej The Old Vic. Amerykańska premiera odbyła się dopiero kilka dni temu - 17 kwietnia.Spektakl zebrał po obu stronach Atlantyku entuzjastyczne recenzje. Zarówno w brytyjskiej, jak i broadway'owskiej wersji postać Phila Connorsa (którą w filmie grał Bill Murray) kreuje Andy Karl - 43-letni gwiazdor musicalowych inscenizacji. Obok niego występują m.in. Barrett Doss i Gerard Canonico.

21 kwietnia wytwórnia Sony opublikuje oficjalną ścieżkę dźwiękową Broadway'owskiej produkcji. Dzięki stacji NPR, można jej wysłuchać w całości i za darmo jeszcze przed premierą. Poniżej player z zawartością albumu.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę Literatura / Aktualności
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane!
  10 tys. euro. Tyle zapłacono za włosy czterech Beatlesów, ścięte w roku... 1964! Kosmyki którego z muzyków okazały się najcenniejsze?
  Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Weź bądź w Katowicach! Dziwnie Fajne wydarzenie po raz pierwszy w stolicy Górnego Śląska. To aż trzy dni koncertów, warsztatów i akcji w...
  Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety! 'Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]' w Teatrze Słowackiego: Prawdziwych cyganerii już nie ma /recenzja spektaklu/
  Tagi