zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Ed Sheeran dzieli się talentem. Jego piosenki śpiewają np. One Direction i Justin Bieber

Ed Sheeran dzieli się talentem. Jego piosenki śpiewają np. One Direction i Justin Bieber

 Kadr z teledysku "Castle on the hill"


Ten rudy Brytyjczyk, którego uwielbiają miliony, jest muzycznie niezwykle uzdolniony, a swoimi talentami dzieli się z innymi muzykami.

Na światowych rynkach więcej płyt od Eda Sheerana sprzedaje tylko Adele. Jego kariera nabrała rozpędu w 2008 roku, kiedy przeniósł się do Londynu. W tym czasie wydał trzy EP-ki: "The Orange Room", "Ed Sheeran" i "Want Some?". Zaledwie rok później zagrał 312 koncertów, chcąc pobić wynik Jamesa Morrisona, czyli 200 koncertów. Ed jak dotąd wydał trzy albumy studyjne o nieco zdawkowych tytułach: "+" (2011), "x" (2014) oraz ostatni, który się ukazał całkiem niedawno "÷" (2017).

 

 
 

 

Dla kogo pisze Ed Sheeran? Lista dość długa. Brytyjski muzyk współpracował z One Direction, ale to nie jest jakimś wielkim zaskoczeniem. Większym szokiem jest fakt, że to właśnie on napisał teksty następujących piosenek 1D: "Moments", "Over Again", "Little Things",  z czego ta ostatnia kompozycja został stworzona przez Eda, gdy miał zaledwie 16 lat!

 

 
 

 

Innymi znanymi gwiazdami, dla których pisał Sheeran, jest jego przyjaciółka -  Taylor Swift. Ich wspólnym głośnym hitem jest utwór "Everything has changed" z 2012 roku. Muzyk podsyłał swoje teksty również paru brytyjskim raperom, takim jak Wretch 32 czy Wiley. Ed Sheeran jest również autorem piosenki "Say You Love Me" w wykonaniu Jessie Ware.

 

 
 

 

Piosenkę Eda wykonuje też… Justin Bieber. Mowa o „"Love Yourself". Nie powstała ona jednak specjalnie dla kanadyjskiego piosenkarza. Jak Ed wyznaje w jednym z wywiadów, utwór miał znaleźć się na jego najnowszej płycie "Divide". Tak się jednak nie stało i kawałek "przejął" i przerobił na własny użytek Bieber.

 

 
 

 

Wiedzieliście, że to też są piosenki Eda Sheerana?

 

 
 

 

 
 


 
 


Artykuł powstałw ramach programu praktyk w Kulturaonline.pl.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nie wiedziałam, że zrobił "Say You Love Me", Jessie Ware - uwielbiam jej wykonanie. Ciekawe jak on by zaśpiewał ten kawałek albo w duecie, mogłaby to być owocna współpraca

  • Kiedy artysta tworzy swoje piosenki sam, nawet jeśli nie wychodzą z tego światowe przeboje - widać, że żyje muzyką. Najgorsze jest, gdy piosenkarz jest wyłącznie odtwórcą i wykonuje to, co akurat menadżer uznał, że warto nagrać. Wtedy żyje dla sławy, a to nie czyni z niego nikogo wybitnego.

  • Ed Sheeran pisze bardzo dobre teksty, które stają się potem przebojami. Dziwnie tak trochę, że potem są kojarzone z innymi artystami wykorzystującymi je do swoich piosenek. Myślę, iż powinno się umieszczać również w klipach muzycznych informację o autorze tekstu, byłoby to sprawiedliwe. A co do Biebera, to trochę mi go żal. Boję się, że skończy jak Britney Spears. A taki był z niego grzeczny, sympatyczny chłopiec.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi