zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrAktualności › ESK 2016: Czerwiec miesiącem uśmiechu

ESK 2016: Czerwiec miesiącem uśmiechu

 Baner festiwalu

Podobno śmiech to najlepsze lekarstwo – jeśli tak, to Wrocław będzie najzdrowszym miastem w Polsce. Już w czerwcu rusza tu I Festiwal Festiwali Komedia Roku.

Wyjątkowy festiwal sztuk komediowych, mimo że odbędzie się pod szyldem Europejskiej Stolicy Kultury, jest w całości inicjatywą właścicieli Teatru Komedia we Wrocławiu. To dwaj dobrze znani aktorzy – Wojciech Dąbrowski, dyrektor naczelny teatru, oraz Paweł Okoński, będący dyrektorem artystycznym czerwcowego festiwalu uśmiechu.

To pierwsza we Wrocławiu i jedyna w Polsce edycja festiwalu komediowego, która jest pewnego rodzaju próbą – jeśli wydarzenie odniesie sukces i spotka się z zainteresowaniem i sympatią ze strony widzów, organizatorzy gotowi są organizować je cyklicznie, mianując Wrocław nie tylko stolicą kultury, ale i komedii.

Program I Festiwalu Festiwali Komedia Roku zapowiada się naprawdę ciekawie. Od 20 do 26 czerwca na scenie wrocławskiego teatru zaprezentuje się  Teatr Komedia z Warszawy ze spektaklem "Ostra jazda”, krakowski Teatr Bagatela z "Prawdą… o zdradzie”, Agencja Jerzego Bończaka z "Prezentem urodzinowym”, stołeczny Teatr Syrena z "Klubem hipochondryków”, katowicki Teatr Korez ze "Swingiem” oraz warszawski Teatr Polonia ze spektaklem "Depresja Komika”. W obsadzie przedstawień znajdziemy takie gwiazdy jak m.in. Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Żak, Mirosław Baka czy Piotr Polk. Dodatkowo podczas finału festiwalu wystąpi Marcin Daniec.

Na czas trwania festiwalu powołano specjalną komisję w składzie: Janusz Degler (przewodniczący), Emilia Krakowska, Waldemar Krzystek i Paweł Okoński. Na barkach jury spoczywać będzie rola wyłonienia najlepszego festiwalowego aktora i aktorki oraz najlepszego spektaklu. Organizatorzy zastanawiają się jeszcze nad zorganizowaniem specjalnej nagrody publiczności.

Wstępem do I Festiwalu Festiwali Komedia Roku będzie organizowany na koniec maja.... nocny turniej tenisowy. Na korcie zmierzą gwiazdy (m.in. Tomasz Stockinger, Jan Englert, Karol Strasburger) oraz najwięksi biznesmeni regionu. Później artyści zaprezentują się na scenie, co ma być swego rodzaju zachętą do odwiedzenia festiwalu.

Teatr Komedia podczas trwania festiwalu będzie miał silne wsparcie ze strony wrocławskim uczelni artystycznych – Akademia Sztuk Pięknych urozmaici wydarzenie wystawami prac nawiązującymi do tematyki komediowej, a Akademia Muzyczna będzie udzielać się w klubie festiwalowym.

Bilety na I Festiwal Festiwali Komedia Roku będą dostępne już w marcu w cenie 150 zł.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Interesujaca rzecza moze byc to,jaka tez impreza zdola przebic I Festiwal Festiwali Komedia Roku? Pewnie w niezbyt dlugim czasie pojawi sie cos w rodzaju Festwalu Festiwali Festiwali? :)

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi