zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plLiteraturaAktualności › Europejska Noc Literatury pod znakiem natury

Europejska Noc Literatury pod znakiem natury

Baner wydarzenia

22 kwietnia cały Wrocław czyta współczesnych autorów. W 10 niezwykłych i nieoczywistych miejscach na terenie Nadodrza w ramach Europejskiej Nocy Literatury. 

W zeszłym roku jej obchody miały szczególny charakter. Bo też sam Wrocław pełnił wówczas wyjątkową funkcję Europejskiej Stolicy Kultury. W tym roku będzie może skromniej, ale nie mniej ciekawie. Europejska Noc Literaturywyjdzie bowiem poza obręb ścisłego centrum miasta. Zaprosi czytelników do miejsc nieoczywistych, ale wartych odkrycia. Analogicznie do współczesnej literatury, którą promuje. 

To będzie już szósta edycja plenerowego wydarzenia. Stolica Dolnego Śląska ponownie stanie się miejscem publicznej lektury, w której biorą udział znane i lubiane postaci. W tym roku wybrano 10 współczesnych autorów oraz 10 nietypowych lokacji. To drugie będzie wiązało się z wyprawą na osiedle Nadodrze. Mniej znaną turystycznie część miasta, w której organizatorzy znaleźli ciekawe przestrzenie do prezentacji literatury. 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest natura. Szczegółowy program zostanie ujawniony już wkrótce. Wiadomo, iż wśród "lektorów" czytających publiczności znajdą się Jacek Fedorowicz i Iza Kuna. Oboje nagrali już swoje zaproszenia na imprezę, które prezentujemy poniżej. 

6. edycja Europejskiej Nocy Literatury odbędzie się 22 kwietnia. 

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi