zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Eurowizja 2017: Kłopoty organizacyjne zagrożą świętu piosenki?

Eurowizja 2017: Kłopoty organizacyjne zagrożą świętu piosenki?

Dżamala
Dżamala świętuje zwycięstwo na zeszłorocznej Eurowizji, czy organizacja konkursu w Kijowie jest zagrożona?/Wikipedia

Do tegorocznej edycji konkursu w Kijowie pozostało kilka miesięcy. Tymczasem z organizacji Eurowizji wycofało się aż 20 kluczowych organizatorów i artystów.

Muzyka potrafi łączyć ludzi - miał mówić jeszcze niedawno Witalij Kliczko. Urzędujący mer Kijowa (i zarazem popularny bokser) wiąże z organizowanym u siebie świętem piosenki wielkie nadzieje. Po ubiegłorocznym zwycięstwie Dżamali, Eurowizja raz drugi zawita na Ukrainę. Tym razem w bardzo niespokojnym czasie, jeśli chodzi o sferę społeczno-polityczną. Paradoksalnie, tak pożądanej przez Kliczkę "jedności" mogą zagrozić jednak kłopoty dość prozaicznej natury. Wśród organizatorów ukraińskiego finału doszło bowiem do poważnego konfliktu.

Jak donosi m.in. Telegraph, z pracy nad koncertami Eurowizji wycofało się aż 21 kluczowych organizatorów i twórców. To osoby związane z ukraińskim nadawcą publicznym, mające ponoć realny wpływ na ostateczny kształt imprezy. Są wśród nich m.in. producenci Aleksandr Kharebin i Victoria Romanova oraz reżyserka Iryna Asman. Ich rezygnacja ma być formą protestu przeciwko działaniom obecnego szefa tamtejszej telewizji - Pavlo Grytsaka. Mianowany 2 miesiące temu, miał zwlekać z podejmowaniem kluczowych decyzji.

Tak poważne osłabienie organizacyjne może poważnie przeszkodzić w należytym przygotowaniu imprezy. Zwłaszcza, iż ma się ona odbyć już za kilka miesięcy - w połowie maja, a sprzedaż biletów ruszyła 14 lutego. Stojąca za konkursem Europejska Unia Nadawców wydała oficjalne oświadczenie, w którym przypomina ukraińskim organizatorom o "trzymaniu się ustalonego harmonogramu". Przesunięcie imprezy na inny termin byłoby dla EUN niemałą katastrofą wizerunkową.

Tymczasem już w najbliższą sobotę polskie eliminacje do konkursu Eurowizji. Poznajcie tych, którzy powalczą o wyjazd do Kijowa.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Choć Eurowizja jakoś nie kształtuje gustów muzycznych i ten konkurs nie powoduje, że artysta wypływa na szerokie wody to jednak szkoda by było aby w tym roku się nie odbył, tym bardziej że przewidziana jest na Ukrainie której taki festiwal może pomóc w trudnych czasach.

  • Eurowizja juz dluzszy czas temu stala sie wyłącznie sceną polityczną. To, co reporezentują wykonawcy juz dawno przestało mieć większe znaczenie. coraz mniej wartości artystycznych czy tez technicznych. nie oznacza to, że wykonawcy są technicznie źli. Nie. Zwyczajnie nie ma to już żadnego znaczenia. Zostalo przykryte całym show jakie dzieje się za ich plecami czy dookoła nich. sposób, w jaki poszczególne kraje przyznają punkty również pozostawia wiele do zyczenia. ilośc przydzielanych punktów również nie odzwierciedla poziomu czy upodobań słuchaczy a sympatie lub "poprawność" polityczną Państw.

  • A co to za swieto? :) Je tego festiwalu i tak nie ogladam.Dlatego jezeli on sie nie odbedzie,to nie bede plakal.Niemniej jednak.jezeli cos pojdzie nie tak jak powinno,to Ukraincy nie poprawia swego obrazu w Europie.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi