zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Fantastic Heroes: Batman i Superman przejmują Centrum Kultury 'Zamek' /zdjęcia/

Fantastic Heroes: Batman i Superman przejmują Centrum Kultury 'Zamek' /zdjęcia/

Spider-Man-Breakout_Mike Deodato Jr/ mat. prasowe

We Wrocławiu wielka gratka nie tylko dla miłośników komiksów. A to za sprawą wystawy, na której zagoszczą takie postaci jak Superman, Batman, Hulk, He-Man, Spider-Man czy Thor.

Wystawa "80's 90's Fantastic Heroes", zgodnie z tytułem koncentruje się na popularnych bohaterach zbiorowej wyobraźni. Znanych zarówno z kart komiksów, jak i kasowych produkcji filmowych. We wrocławskim Centrum Kultury "Zamek" zostanie zaprezentowaych aż 40 oryginalnych plansz komiksowych  z takimi postaciami. Zawartość ekspozycji pochodzi od m.in. wydawnictw Marvel, DC, Dark Horse, Image, Dynamite, a wśród autorów są takie legendy komiksu jak: Pat Ollife (USA), Sal Buscema(USA) Jesus Merino (Hiszpania), Joe Bennett (Brazylia) Mike Deodato (Brazylia) czy Mike Miller (USA).  

Dark Wolverine - Stephanie Hans/mat. prasowe

Na wystawie zagoszczą więc  bohaterowie popkultury, której eksplozję obserwowaliśmy w latach 80 - tych w Polsce: Batman, Superman, Iron Man, Captain America, Antman, He-Man, Wolverine, Aliens, Batgirl, Hulk, Thor, Punisher, Spawn, Spider Man, Terminator, Wander Woman  oraz postaci znane z serii "Star Trek" i "Gwiezdne wojny".  Ekspozycja to ukłon w stronę lat 80 i 90- tych w popkulturze i fantastyce, która zarówno w literaturze, filmie, komiksach i technologii tamtych czasów osiągnęła niesamowity rozwój, którym do dziś jesteśmy zachwyceni.  

Afraid of the Dark/mat. prasowe

Weekend otwarcia wystawy - 13, 14 maja będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, które pozwolą na sentymentalny powrót do tamtych czasów.  Organizatorzy zachęcają do  przyjścia w przebraniu. Najoryginalniejszy strój zostanie bowiem nagrodzony, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe zdjęcie zrobione przez fotografa.  Regulamin konkursu na stronie: www.zamek.wroclaw.pl.

Daredevil_S.Buscema, C.Nord/mat. prasowe

Każdy, kto natomiast odwiedzi wystawę w niedzielę może przeistoczyć się w superbohatera dzięki supermocy świetnej ręki rysownika i karykaturzysty Szymona Teluka. Jest do dyspozycji widzów od 12:00 do 16:00. Udział bezpłatny! 

Podczas imprezy odbędą się trzy koncerty muzyki elektronicznej i komputerowej wykonywanej na żywo. Zagrają pochodzący z Wrocławia Katod (muzyka elektroniczna z wykorzystaniem komputerów 8/16 bitowych Commodore i Atari i tradycyjnych instrumentów elektronicznych) JDan Project  oraz z Trzebnicy - MotionRide (muzyka trackerowa przygotowywana na komputerach 8/16bitowych Atari i Amga).

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • ale to chyba we wrocławiu a nie w poznaniu? nawet w artykule jest link do wrocławskiego a nie poznańskiego centrum kultury XD moze zacznijcie dopracowywać te teksty dla odmiany

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę Literatura / Aktualności
Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
Włosy The Beatles zlicytowane!
10 tys. euro. Tyle zapłacono za włosy czterech Beatlesów, ścięte w roku... 1964! Kosmyki którego z muzyków okazały się najcenniejsze?
Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
Weź bądź w Katowicach! Dziwnie Fajne wydarzenie po raz pierwszy w stolicy Górnego Śląska. To aż trzy dni koncertów, warsztatów i akcji w...
Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety! 'Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]' w Teatrze Słowackiego: Prawdziwych cyganerii już nie ma /recenzja spektaklu/
Tagi