zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Fantastic Heroes: Batman i Superman przejmują Centrum Kultury 'Zamek' /zdjęcia/

Fantastic Heroes: Batman i Superman przejmują Centrum Kultury 'Zamek' /zdjęcia/

Spider-Man-Breakout_Mike Deodato Jr/ mat. prasowe

We Wrocławiu wielka gratka nie tylko dla miłośników komiksów. A to za sprawą wystawy, na której zagoszczą takie postaci jak Superman, Batman, Hulk, He-Man, Spider-Man czy Thor.

Wystawa "80's 90's Fantastic Heroes", zgodnie z tytułem koncentruje się na popularnych bohaterach zbiorowej wyobraźni. Znanych zarówno z kart komiksów, jak i kasowych produkcji filmowych. We wrocławskim Centrum Kultury "Zamek" zostanie zaprezentowaych aż 40 oryginalnych plansz komiksowych  z takimi postaciami. Zawartość ekspozycji pochodzi od m.in. wydawnictw Marvel, DC, Dark Horse, Image, Dynamite, a wśród autorów są takie legendy komiksu jak: Pat Ollife (USA), Sal Buscema(USA) Jesus Merino (Hiszpania), Joe Bennett (Brazylia) Mike Deodato (Brazylia) czy Mike Miller (USA).  

Dark Wolverine - Stephanie Hans/mat. prasowe

Na wystawie zagoszczą więc  bohaterowie popkultury, której eksplozję obserwowaliśmy w latach 80 - tych w Polsce: Batman, Superman, Iron Man, Captain America, Antman, He-Man, Wolverine, Aliens, Batgirl, Hulk, Thor, Punisher, Spawn, Spider Man, Terminator, Wander Woman  oraz postaci znane z serii "Star Trek" i "Gwiezdne wojny".  Ekspozycja to ukłon w stronę lat 80 i 90- tych w popkulturze i fantastyce, która zarówno w literaturze, filmie, komiksach i technologii tamtych czasów osiągnęła niesamowity rozwój, którym do dziś jesteśmy zachwyceni.  

Afraid of the Dark/mat. prasowe

Weekend otwarcia wystawy - 13, 14 maja będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, które pozwolą na sentymentalny powrót do tamtych czasów.  Organizatorzy zachęcają do  przyjścia w przebraniu. Najoryginalniejszy strój zostanie bowiem nagrodzony, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe zdjęcie zrobione przez fotografa.  Regulamin konkursu na stronie: www.zamek.wroclaw.pl.

Daredevil_S.Buscema, C.Nord/mat. prasowe

Każdy, kto natomiast odwiedzi wystawę w niedzielę może przeistoczyć się w superbohatera dzięki supermocy świetnej ręki rysownika i karykaturzysty Szymona Teluka. Jest do dyspozycji widzów od 12:00 do 16:00. Udział bezpłatny! 

Podczas imprezy odbędą się trzy koncerty muzyki elektronicznej i komputerowej wykonywanej na żywo. Zagrają pochodzący z Wrocławia Katod (muzyka elektroniczna z wykorzystaniem komputerów 8/16 bitowych Commodore i Atari i tradycyjnych instrumentów elektronicznych) JDan Project  oraz z Trzebnicy - MotionRide (muzyka trackerowa przygotowywana na komputerach 8/16bitowych Atari i Amga).

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • ale to chyba we wrocławiu a nie w poznaniu? nawet w artykule jest link do wrocławskiego a nie poznańskiego centrum kultury XD moze zacznijcie dopracowywać te teksty dla odmiany

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi