zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plLiteraturaAktualności › Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/

Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/

[wszystkie zdjęcia: Miłosz Festival]

Pisarze z całego świata w 6. edycji festiwalu dedykowanego polskiemu nobliście. Tym razem na czytelników czekają nie tylko spotkania, koncerty i projekcje, ale też sekcja OFF.

W tej edycji festiwalu nawołujemy właśnie do odzyskania intymności i indywidualizmu. A któż może pomóc nam to zrobić, jeśli nie poeci? - podkreślał na konferencji otwarcia dyrektor artystyczny imprezy Krzysztof Siwczyk. Na 6. edycji Miłosz Festival nie zabraknie spotkań z wielkimi indywidualistami i autorami wiernymi własnej wykładni literackiej. Dotyczy to zresztą nie tylko osób publikujących wiersze czy prozę, ale i wykonawców spod znaku slam poetry czy utalentowanych muzyków- tekściarzy. W tym ostatnim przypadku publiczność będzie miała okazję wysłuchać występu Pablopavo. Kultowy już wykonawca zaprezentuje w Krakowie specjalny koncert ze swoim zespołem Ludziki.

Muzyczny akcent zapewni na festiwalu także Marcin Świetlicki. Poeta, który wraz z formacją Świetliki debiutował lata temu przed Miłoszem, tym razem przygotował niecodzienny projekt. Wspólnie z Julią Kamińską i grupą Nieprzyjemni zaprezentuje nowe interpretacje poezji Rafała Wojaczka.

Zagraniczni goście tegorocznej edycji festiwalu przyjechali z trzech kontynentów. Zza oceanu przyleciał Robert Pinsky  - nominowany do nagrody Pulitzera tłumacz utworów Miłosza, który na wczorajszej konferencji prasowej odczytał wiersz noblisty „Zaklęcie”. Z Republiki Południowej Afryki przyjechała Antjie Krog  -  w swojej twórczości głośno sprzeciwiająca się polityce apartheidu. Europę reprezentują zaś: buntownicza Linn Hansen ze Szwecji, Evelyn Schlag – austriacka poetka, która w swojej twórczości podejmuje tematy takie jak nazizm, samobójcze śmierci czy bezdzietność. Na festiwalu pojawią się też sąsiedzi Polski: Niemiec - Joachim Sartorius i Czech - Petr Hruška.

Miłosz Festival ruszył 8 czerwca i potrwa w Krakowie do końca tygodnia. Główną lokacją festiwalową jest Pałac im. Erazma Ciołka. Imprezie po raz kolejny towarzyszy również wręcznie prestiżowej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za najlepszy tomik poetycki. W programie znalazły się ponadto m.in. warsztaty krytyki literackiej i translatorskie oraz bogata sekcja OFF m.in. slamy poetyckie. Teatr Nowy- Proxima ponadto zaprosi na premierę spektaklu "Po wygnaniu”, którego scenariusz powstał w oparciu o teksty noblisty.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi