zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: 'Titanic' na żywo i Howard Shore oraz Giorgio Moroder wśród gości

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: 'Titanic' na żywo i Howard Shore oraz Giorgio Moroder wśród gości

 Baner festiwalu

Projekcje "Niekończącej się historii" i "Titanica" z muzyką na żywo, wśród gości m.in. Abel Korzeniowski, Howard Shore i Giorgio Moroder. Jubileuszowa edycja święta muzyki filmowej zapowiada się ekscytująco nie tylko dla kinomanów.

Wszyscy pamiętają ten film z dzieciństwa, ale nikt jeszcze nie zobaczył go w TAKIM formacie. Nikt, bo planowana na Festiwal Muzyki Filmowej projekcja to światowa prapremiera. Baśń "Niekończąca się historia" zostanie zaprezentowana z graną na żywo ścieżką dźwiękową. Wśród wykonawców koncertu będzie sam kompozytor partytury - Klaus Doldinger.

To wielki ukłon w stronę tych fanów muzyki filmowej, którzy lubią odbywać sentymentalne podróże w przeszłość. Jeśli szczególnie cenią sobie "Niekończącą się historię", czeka ich jeszcze jedna wielka niespodzianka. Na festiwalu zjawi się Giorgio Moroder. Legendarny producent, protoplasta wielu gatunków muzyki klubowej, odpowiada również za tytułowy przebój "Neverending Story", śpiewany przez Limalha. W swoim dorobku ma zresztą mnóstwo innych filmowych hitów, by wspomnieć nagrodzony Oscarem "Take My Breath Away" Berlin. Mistrz wystąpi przed publicznością na specjalnym festiwalowym dance party, prezentując najbardziej znane tematy ze swoich soundtracków.

Jubileuszowa edycja krakowskiej imprezy wraca również do swoich korzeni. Pierwszym edycjom towarzyszyły projekcje "Władcy pierścieni". Teraz na festiwalu zjawi się sam kompozytor ścieżki dźwiękowej do trylogii fantasy - Howard Shore. A podczas finałowej Gali Muzyki Filmowej "All Is Film Music" ponownie zabrzmią dźwięki z "Władcy pierścieni".

Na Festiwalu Muzyki Filmowej nie zabraknie i polskich akcentów. Po raz drugi gościem imprezy będzie Abel Korzeniowski. Kompozytor robiący prawdziwą karierę w Hollywood na wieczór inaugurujący festiwal przygotował własne tematy z takich filmów jak "Zwierzęta nocy", "Samotny mężczyzna" czy "W.E.". Na wspomnianej gali zaprezentuje natomiast suitę z głośnego serialu "Penny Dreadful". Obok Korzeniowskiego na festiwal przyjedzie również polski zdobywca Oscara - Jan AP Kaczmarek.

Fani partytur z wielkich hollywodzkich parytur również czekają spore emocje. Muzykę z "Gwiezdnych wojen" na specjalnym koncercie zagra  FMF Youth Orchestra pod batutą Moniki Bachowskiej. Wyjątkowa orkiestra złożona z uczniów krakowskich szkół muzycznych. Festiwal zamknie zaś projekcja z muzyką na żywo wielkiego hitu kinowego - "Titanica" Jamesa Camerona, do którego ścieżkę dźwiękową napisał śp. James Horner.

Jubileuszowa edycja FMF to poza tym spotkania i warsztaty. Tydzień niesamowitych wrażeń nie tylko dla kinomanów. Jak mówi dyrektor festiwalu Robert Piaskowski:

FMF zawsze był świętem różnorodności form, gatunków i stylów, a zarazem spotkaniem branży filmowej z wielotysięczną publicznością. Na naszym festiwalu wszystko jest możliwe i dozwolone.

10. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej potrwa od 17 do 23 maja. 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Bardzo lubię koncerty muzyki filmowej i staram się jak najczęściej brać w nich udział. Patrząc na tytuły utworów jakie będziemy mieli okazję usłyszeć podczas festiwalu jest to wydarzenie na którym trzeba być. Ciężko będzie się zdecydować, który dzień wybrać.

  • Fani muzyki filmowej moga miec odmienne zdanie od mojego,ale przy okazji kolejnych edycji krakowskiego festiwalu,jego organizatorom coraz trudniej jest naprawde czyms zaskoczyc publicznosc.Dla mnie program jest taki sobie.

  • Muzyki filmowej w oderwaniu od obrazu slucham niezwykle rzadko.Dlatego odbywajacy sie w Krakowie "Festiwal Muzyki Filmowej" nie jest impreza skierowana do mnie.Ogloszone nazwiska gosci nie sa dla mnie atutem.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi