zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Festiwal Soundedit: Brian Eno odwiedzi Łódź!

Festiwal Soundedit: Brian Eno odwiedzi Łódź!

Brian Eno/fot. mat. prasowe
Legendarny producent m.in. U2 i pionier ambientu odbierze statuetkę "Człowieka ze Złotym Uchem". Podczas festiwalu Soundedit zostanie zaprezentowana jego najnowsza instalacja dźwiękowa.

8 lat starań. Marzenie o przyjeździe jednej z najważniejszych postaci współczesnej muzyki, nie tylko tej popularnej. Marzenie, które wreszcie się ziści. 30 października wielki Brian Eno zawita do Łodzi! Z okazji tegorocznej edycji festiwalu Soundedit. Organizatorzy zabiegali o tą wizytę od początku istnienia imprezy. 

Eno to właściwie człowiek- instytucja. Legendarny muzyk Roxy Music, eksperymentujący z ambientem kompozytor, wreszcie producent odpowiedzialny za brzmienie najsłynniejszych płyt m.in. Davida BowiegoTalking Heads i U2. W Łodzi otrzyma statuetkę Człowieka ze Złotym Uchem, ale jego przyjazd ma związek nie tylko z zaszczytną nagrodą. Eno spotka się z festiwalową publicznością, a w Fabryce Sztuki będzie można zobaczyć jego najnowsze dzieło. Mowa o oryginalnej instalacji dźwiękowej stworzonej przy okazji płyty "The Ship". 


Eno nie jest jedynym zagranicznym gościem Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych. Poruszenie fanów wywoła zapewne informacja o akustycznym koncercie Petera Murphy'ego. Brytyjski wokalista wykona zarówno utwory z solowego repertuaru, jak i te znane z dorobku swojej kultowej grupy Bauhaus. Intrygująco zapowiada się występ Aleca Empire. Prekursor ekstremalnej elektroniki tym razem stanie za dj'ską konsolą. Po to, aby zaprezentować własny set złożony wyłącznie z... polskich nagrań. 
Peter Murphy/mat. prasowe
Wśród innych wydarzeń festiwalu są m.in. koncerty Brodki i Raz Dwa Trzy, a także liczne warsztaty i spotkania. Festiwal odbędzie się w dniach 27- 30 pażdziernika. 
Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nie da sie ukryc,ze wielbiciele dobrej muzyki wiele zawdzieczaja Brianowi Eno.Z mojej perspektywy mniejsza wartosc maje jego dzialania jako muzyka,ale wsrod producentow jest on jedna z legend tej profesji.Wyroznienie w pelni mu sie nalezy.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
'FUCK. Sceny buntu' w Łaźni Nowej: Butelki z benzyną i kamienie /recenzja spektaklu/ Teatr / Recenzje
Byli aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu sporządzają sceniczny koktajl Mołotowa. Spektakl Marcina Libera to ogłuszająca rozprawa z ideami...
Depeche Mode Spirit: Gdzie ta rewolucja? /recenzja płyty/
Na nowej płycie Depeche Mode komentują otaczającą nas rzeczywistość. „Spirit” nie jest żadnym przełomem, ale po prostu świetnym...
'XII Koncert Noworoczny LIVE' (CD+DVD)/ Nowość w Klubie Kulturaonline.pl
Dziś do klubu trafia premierowe wydawnictwo Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie, czyli zapis CD i DVD XII Koncertu...
”The Bling Ring” Sofii Coppola: Być jak Paris Hilton /recenzja filmu/ Andrea Wulf: ”Człowiek, który zrozumiał naturę” – Geniusz i jego świat /recenzja książki/
Tagi