zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Gabriele Paolini - krucjata z kondomami

Gabriele Paolini - krucjata z kondomami

Słynny włoski komik, który regularnie zakłóca wszelkiego rodzaju transmisje telewizyjne, wręczając dziennikarzom prezerwatywy, został skazany przez sąd za obrazę papieża Benedykta XVI. Wyrok – pięć miesięcy więzienia – donosi Dziennik.pl.

.html
 Gabriele Paolini w akcji (oczywiście za plecami). fot./za You Tube
Paolini od lat jest utrapieniem włoskich dziennikarzy. Zresztą nie tylko ich. Bez pardonu wpycha się na wizję, wymachuje rękami, pokazuje rogi albo rozdaje prezerwatywy. I nie ma znaczenia, czy jest to ważna relacja z rzymskiego parlamentu. Czy wielka, międzynarodowa gala filmowa z udziałem tuzów kinematografii. Czy wreszcie transmisja z meczu piłki nożnej.

Wbrew pozorom nie chodzi tu jednak o zwykłą zgrywę a’la Ędward Ącki. Paolini wszem i wobec propaguje bezpieczny seks. Komik rozpoczął swoją telewizyjną krucjatę z kondomami (sam nazywa siebie "prorokiem kondomów") po tym, jak jego przyjaciel w wieku 22 lat zmarł na AIDS. W 1995 roku Gabriele podarował nawet prezerwatywę Janowi Pawłowi II w rzymskim kościele, wypełnionym policją i papieską ochroną. Kilka lat temu, dzięki swoim akcjom trafił natomiast do Księgi Rekordów Guinnessa w osobliwej kategorii przerywania i zakłócania transmisji telewizyjnych.

 Paolini w akcji
 

Tym razem jednak miarka się przebrała. Paolini został skazany przez włoski sąd za obrazę Benedykta XVI. Pojawił się przed kamerą telewizji RAI z kartkami, na których wypisał słowa ubliżające głowie Kościoła. Jego wyczyn obejrzały miliony. Teraz komik prawdopodobnie trafi za kratki za zniesławienie.

Cóż, misja Paoliniego – przynajmniej w założeniu - jest szczytna. AIDS to poważny problem społeczny. Szkoda tylko, że komik nie zna umiaru. Obawiam się, że jego akcja z papieżem wywoła więcej kontrowersji, zniesmaczenia i oburzenia, niż pożytku.Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi