zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaAktualności › Galerianka: Sztuka z przyczepy - mobilna galeria rusza w Polskę

Galerianka: Sztuka z przyczepy - mobilna galeria rusza w Polskę

 Art gallery truck w Hali Stulecia/Galerianka Facebook
Jak promować młodych artystów? Kamila Hyska zrywa z rutyną i zaprasza do galerii w pełni mobilnej. Takiej, która może trafić dosłownie pod strzechy. 
 
Zadomowiły się w przestrzeni większych polskich miast. Stanowią stały element ich gastronomicznego pejzażu. Ale dlaczego serwować w nich tylko jedzenie, a nie np. sztukę współczesną? Dzięki Kamili Hysce food- trucki zyskały oryginalne rodzeństwo. To art gallery truck. Miejsce, gdzie promuje się młodych artystów. Galeria w pełni mobilna. 
 Art gallery truck w Hali Stulecia/Galerianka Facebook
Pod przewrotną nazwą Galerianka, 24-letnia Hyska na własną rękę rewolucjonizuje rynek młodej sztuki. Przyczepę kojarzoną z kulinariami wykorzystując jako narzędzie wystawiennicze. Zaletą rozwiązania jest nie tylko wspomniana mobilność, ale też świeże spojrzenie na twórczość artystyczną. Hyska zrywa bowiem z nudą typowych galerii sztuki. "Niestacjonarność" jest pod tym względem olbrzymią zaletą. Choćby pod kątem prezentacji artystów z różnych części Polski czy budzenia ciekawości u potencjalnych odbiorców.  
 Art gallery truck w Hali Stulecia/Galerianka Facebook
Pojemną, lśniącą przyczepę Airstream Hyska zamieniła zatem w przestrzeń wystawienniczą. Sztukę można tu i oglądać i kupować. Działalności Galerianki towarzyszy specjalny blog poświęcony zagadnieniom artystycznym. 
 
Hyska nawiązała dotąd współpracę z takimi twórcami jak Małgorzata Kalinowska, Agnieszka Strzeżek czy Grupa Zawszenie. Art Gallery Truck dotarł już m.in. do Wrocławia i Warszawy. Mieszkańcy stolicy wkrótce zobaczą Galeriankę ponownie. Z okazji Nocy Muzeów 14 maja przyczepa pojawi się przy Patio Kredytowa 9. 
Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Galerianka kojarzy sie niezbyt szczesliwie.Mam nadzieje,ze Kamila Hyska bedzie kojarzona wylacznie poprzez sztuke. :) Warto by bylo rowniez kiedys napisac,jak ten projekt sie udal.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi