zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › 'Geniusz': Geoffrey Rush jako Einstein. Serial twórców 'Pięknego umysłu'/zdjęcia/

'Geniusz': Geoffrey Rush jako Einstein. Serial twórców 'Pięknego umysłu'/zdjęcia/

[wszystkie zdjęcia: National Geographic]

Serial stacji National Geographic to nie tylko gwiazdorska oprawa, ale i... przepis na geniusza. Sprawdź, czy nim jesteś.

Słuchasz Coldplay lub Guns N’Roses? Lubisz oglądać komedie? A może czytasz powieści kryminalne? Jeśli tak, to masz wiele wspólnego z… Albertem Einsteinem. Z okazji premiery serii fabularnej „Geniusz”, poświęconej historii życia i odkryć tego wielkiego naukowca, National Geographic we współpracy z Uniwersytetem Cambridge oraz domem mediowym Mindshare, stworzył profil osobowości Einsteina. Powstał on na podstawie listów napisanych przez tytułowego geniusza w okresie berlińskim.

 

Einstein oglądałby Dr House'a

Z analizy wynika, że Einstein został zakwalifikowany jako typ osobowości INTJ (Introverted Intuitive Thinking Judging). Osoby charakteryzowane jako typ INTJ wolą pracować samodzielnie niż z innymi i nie są specjalnie towarzyskie. Nie boją się jednak przejąć dowodzenia, gdy liderzy przedsięwzięcia zawodzą. Są silnie, pragmatyczne i myślą logicznie, unikając nadmiernych i gwałtownych emocji. Zwykle nie powielają obiegowych opinii i nie polegają na utartych autorytetach, wynikających z tradycji, stanowiska czy tytułu. Ponad wszystko są niezależne w myśleniu, silnie indywidualistyczne i kreatywne. Najlepiej pracuje im się, gdy mają autonomię  i przestrzeń. Pragną wyrażać siebie poprzez wytwory swojego umysłu.

 fot. National Geographic

Analiza zainteresowań osób o zbliżonym modelu osobowości wskazuje, że gdyby Einstein żył współcześnie, to lubiłby seriale, takie jak „Dexter”,  „Dr House” czy „Teoria wielkiego podrywu”, zaś jego ulubionymi filmami byłyby intelektualne dokumenty. Słuchałby Coldplay, The Killers i Guns N’Roses, a także uwielbiałby komedie, horrory i literaturę kryminalną.

 

Piękny umysł

Serial "Geniusz" jest zapisem kolejnych etapów życia Einsteina - począwszy od lat młodości, kiedy przyszły noblista jest obdarzonym niezwykłą wyobraźnią zbuntowanym nastolatkiem, poprzez trudne początki kariery naukowej, aż po zdobycie światowej sławy, jaką przyniosła mu teoria względności. W kolejnych odcinkach serialu poznamy także kulisy burzliwego życia uczuciowego Einsteina i jego skomplikowanych prywatnych relacji.

Tłem akcji są niespokojne czasy, na które przypadają dwa światowe konflikty. W obliczu rosnącego antysemityzmu w Europie, coraz większej inwigilacji prowadzonej przez obce agentury i potencjalnej wojny atomowej, Einstein staje przez wielkim dylematem, mając świadomość, że jego życie może być zagrożone.

 

Międzynarodowa ekipa

Produkcja powstała na podstawie głośnej biografii autorstwa Waltera Isaacsona "Einstein. Jego życie, jego wszechświat”. W rolę naukowca we wczesnej młodości wcielił się Johnny Flynn, zaś dojrzałego Einsteina zagrał zdobywca Nagrody Akademii Filmowej Geoffrey Rush. Producentami wykonawczymi serialu są laureaci Nagrody Akademii Filmowej za „Piękny umysł” Brian Grazer i Ron Howard.

Zdjęcia kręcono w czeskiej Pradze, gdzie Einstein mieszkał i wykładał na początku swojej naukowej kariery. W produkcji ukazane zostaną również sylwetki wielkich naukowców początku XX wieku, a wśród nich m.in. Piotra Curie i Marii Skłodowskiej-Curie, Wilhelma Roentgena, Carla Junga i Wernera Heisenberga.

Światowa premiera serialu "Geniusz" odbędzie się na antenie National Geographic w 171 krajach i 45 wersjach językowych. W Polsce już w niedzielę 23 kwietnia o godz. 21:30.

/na podst. mat. prasowych/

 

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi