zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › George Michael: Pierwsza pośmiertna biografia w polskich księgarniach

George Michael: Pierwsza pośmiertna biografia w polskich księgarniach

 fot. Wielka Litera

Historię życia tragicznie zmarłego gwiazdora spisał jeden z bardziej znanych biografów gwiazd rocka. Na kartach książki wypowiadają się m.in. Elton John i Paul McCartney.

Niespodziewania, ale okrutnie ironiczna śmierć w Boże Narodzenie. Akurat wtedy, gdy wszyscy nucą jeden z jego największych przebojów. Osiągnąłem to, czego pragnie każdy artysta: część mojej twórczości mnie przeżyje - miał proroczo powiedzieć w jednym z wywiadów. George Michael odszedł nagle, pozostawiając swoich fanów w głębokim szoku. Większość z nich pyta "dlaczego?" i szuka powodów w burzliwej biografii idola. Teraz mają okazję zweryfikować swoje dociekania. Do polskich księgarni trafi pierwsza, pośmiertna publikacja poświęcona życiu wokalisty. Napisana przez doświadczonego tropiciela muzycznych legend.

Autorem książki zatytułowanej po prostu "George Michael" jest Rob Jovanovic. Autor wielu cenionych publikacji o rockowych wykonawcach. Pisał nie tylko o Kate Bush, Nirvanie czy R.E.M. W jego dorobku znajdują się również bezcenne dla miłośników alternatywnej sceny publikacje o kultowych zespołach Pavement i Big Star.

Nazwisko Jovanovica gwarantuje zatem spojrzenie dalekie od tabloidowej pobieżności. Nie znaczy jednak, iż dziennikarz skupił się jedynie na karierze muzycznej. Książka o Michaelu to licząca 400 stron wyczerpująca opowieść także o problemach osobistych bohatera. Zaborczym i despotycznym ojcu, głośnym procesie z wytwórnią Sony, narkotykowym nałogu, wreszcie skandalach obyczajowych. O wokaliście wypowiadają się zarazem legendy show-biznesu, jak Paul McCartney czy Elton John.

Polska premiera książki już 24 maja nakładem wydawnictwa Wielka Litera. Autorem polskiego tłumaczenia jest Małgorzata Maruszkin.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
 • Witam mam pytanie do redakcji, czy będą jeszcze jakieś książki w gratisach, bo mam punkty do wymiany. Chciałabym również się dowiedzieć czy planują Państwo zakończenie portalu, co się dzieje z nim ??

  • W sprawie Klubu prosimy o kontakt z redakcją redakcja@kulturaonline.pl

  • Zgadzam się z pani wypowiedzią. Członkowie klubu powinni być oficjalnie poinformowani co do dalszego funkcjonowania klubu na forum, a nie sami dopytywać się co i jak.

   • skończyło się zbieranie punktów i nikt już nie komentuje każdego artykułu byle dochapać się tej książki za darmo xd

    • Tutaj nie chodzi o zbieranie punktów, tylko o całokształt, nie zauważyła Pani zmian na stronie w porównaniu z jej funkcjonowaniem jakiś czas temu.

     • Wystarczy wejść w zakładkę: redakcja, nikogo już tam nie ma wymienionego, powolny upadek portalu, szkoda.

      • teraz to jest one man show - łukasz baduła wszystko sam robi xd

 • Pani Ewa Brown tu nie chodzi o dobranie się do darmowej książki, jak to Pani brzydko określiła. Jeżeli pani tak uważa, to widocznie nie zna pani zasad, którymi rządzi się internet. Obie strony zarówno klubowicze jak i portal czerpaly zyski z funkcjonowania klubu. My w stosunkowo łatwy sposób mogliśmy stać się posiadaczami gratisu, a portal mógł się pochwalić tym, że jest często odwiedzany, a artykuły żywo komentowane. Na te aspekty często zwracają uwagę reklamodawcy. Już choćby z tego powodu my jako członkowie tego klubu powinniśmy zostać poinformowani o dalszych planach jego prowadzenia lub nie. Niestety z tego co widzę wszystkiego trzeba się dowiadywać osobiście, dopytywać w mailach, a nawet prosić o przesłanie gratisów, które zostały zamówione Kilka miesięcy temu jeszcze za czasów funkcjonowania klubu. Według mnie jest to niepoważne i lekceważące w stosunku do klubowiczów.

  • ale teraz, kiedy za komentarze nie ma punktów, to nikt juz nie komentuje. to jednak chodziło o te ksiazke za darmo czy nie?

   • Ja osobiście nie widzę sensu komentowania artykułów skoro redakcja niepoważnie podchodzi do swoich bądź co bądź zobowiązań. Zamówione wcześniej gratisy powinny przyjść bez żadnej łaski.

   • Nikt nie komentuje artykułów, ponieważ praktycznie ich nie dodają. A te które umieszczają nie wszystkich interesują, chyba Pani o to chodziło, żeby nie komentować każdego dodanego wpisu.

 • Pisałam do Państwa na podany powyżej adres w tamtym tygodniu i nie dostałam żadnej informacji, kiedy mogę się jej spodziewać ?

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi