zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › 'Gramy dla Syrii': Muniek, Aga Zaryan i Kasia Kowalska w wyjątkowym koncercie

'Gramy dla Syrii': Muniek, Aga Zaryan i Kasia Kowalska w wyjątkowym koncercie

Gramy dla Syrii
 Plakat koncertu "Gramy dla Syrii"/POLIN

'Gramy dla Syrii'- 6 stycznia wyjątkowy koncert w warszawskim Muzeum POLIN. Wyjątkowy, gdyż całkowity dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom wojny w Syrii.  

Nie dla biernego przyglądania się tragedii, tak - dla choćby najmniejszego gestu wsparcia dla ofiar prawdziwej hekatomby. I to bez względu na polityczne podłoże konfliktu na Bliskim Wschodzie. Obecna sytuacja w Syrii jest bowiem przede wszystkim kwestią humanitarnej tragedii, która dotyka cywilów. W tym dzieci, które, jak szacuje ONZ, stanowią połowę uciekinierów z obszarów wojny domowej. A jest ich ponad 10 milionów. Skazanych na funkcjonowanie w namiotach i ruinach, bez czystej wody oraz toalet.

Medialnym symbolem syryjskiej tragedii stało się w ostatnich tygodniach Aleppo. Miasto właściwie zrównane z ziemią w wyniku prowadzonego tam ostrzału. Z pomocą ofiarom konfliktu chce teraz ruszyć Polska Akcja Humanitarna. Wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje wyjątkowy koncert charytatywny pod nazwą "Gramy dla Syrii".

6 stycznia na terenie warszawskiego muzeum wystąpią znane osobowości rocka i jazzu. M.in. Muniek Staszczyk, Robert Brylewski, Kasia Kowalska, Aga Zaryan, Wacław Zimpel i Maleo Reggae Rockers. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu. Ponadto w trakcie występów będzie można wrzucać datki do specjalnie oznakowanych puszek.

Początek koncertu "Gramy dla Syrii" o godz. 19.00.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nareszcie dobry pomysł na pomoc dla najbardziej potrzebujących - zwłaszcza dzieci. Szkoda tylko, że takie inicjatywy pojawiają się zbyt rzadko i zbyt mało artystów dzieli się swym talentem w tym szczytnym celu.

    • Też się właśnie dziwię, dlaczego tak rzadko organizowane są koncerty i inne wydarzenia charytatywne. Mamy naprawdę tylu artystów, że powinno być tego więcej. W ogóle chęć pomocy powinna być większa nie tylko ze strony artystów ale i ludzi nie związanych z kulturą.

  • Wielkie brawa dla znakomitych artystów za udział w takim ważnym wydarzeniu. Każdy rodzaj pomocy jest jak najbardziej potrzebny.Maleo był zresztą w Syrii i tam na żywo widział całe wyrządzane każdego dnia zło.

  • 'Gramy dla Syrii' to znakomita inicjatywa i wspaniale, że polscy artyści biorą w niej udział, jednak to tylko kropla w morzu potrzeb. Syria to niebezpieczne miejsce zdewastowane przez wojnę i na pewno ludzie na razie nie będą chcieli tam wracać.

  • Taka akcja wspierająca najbardziej potrzebujących jak Gramy dla Syrii jak najbardziej godna pochwały i wsparcia, a nawet i ewentualnych powtórzeń, żeby zwielokrotnić pomoc

  • Świetna sprawa, ale takie imprezy powinny odbywać się cyklicznie. Nie tylko Syrii trzeba pomóc. Jest też Ukraina, uchodźcy, kraje afrykańskie. Takie imprezy trzeba organizować jak najczęściej :)

  • Serce rośnie na wieść, że wśród gwiazd znajdują się ludzie dobrej woli mający chęć wyciągnąć rękę w kierunku niewinnych. Całym sercem popieram takie inicjatywy, lecz mam cichą nadzieję, że będą one potrzebne coraz rzadziej.......

  • Jedna rzecza jest odgornie narzucana kwestia przyjmowania migrantow ,a zupelnie czym innym jest pomoc humanitarna mieszkancom obszarow ogarnietych wojna.Na uwage zasluguje stylistyczna roznorodnosc wykonawcow.

  • Widzac telewizyjne migawki ze zniszczonego Aleppo wiadomo,ze potrzeby sa ogromne,a taki koncert bedzie zaledwie kropla w morzu. Jednak skoro nie mozna pomoc wszystkim,to niech takich kropli bedzie jak najwiecej.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Sting wystąpi w Krakowie! Muzyka / Aktualności
12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
Włosy The Beatles zlicytowane!
10 tys. euro. Tyle zapłacono za włosy czterech Beatlesów, ścięte w roku... 1964! Kosmyki którego z muzyków okazały się najcenniejsze?
Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety!
Tagi