zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › 'Gramy dla Syrii': Muniek, Aga Zaryan i Kasia Kowalska w wyjątkowym koncercie

'Gramy dla Syrii': Muniek, Aga Zaryan i Kasia Kowalska w wyjątkowym koncercie

Gramy dla Syrii
 Plakat koncertu "Gramy dla Syrii"/POLIN

'Gramy dla Syrii'- 6 stycznia wyjątkowy koncert w warszawskim Muzeum POLIN. Wyjątkowy, gdyż całkowity dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom wojny w Syrii.  

Nie dla biernego przyglądania się tragedii, tak - dla choćby najmniejszego gestu wsparcia dla ofiar prawdziwej hekatomby. I to bez względu na polityczne podłoże konfliktu na Bliskim Wschodzie. Obecna sytuacja w Syrii jest bowiem przede wszystkim kwestią humanitarnej tragedii, która dotyka cywilów. W tym dzieci, które, jak szacuje ONZ, stanowią połowę uciekinierów z obszarów wojny domowej. A jest ich ponad 10 milionów. Skazanych na funkcjonowanie w namiotach i ruinach, bez czystej wody oraz toalet.

Medialnym symbolem syryjskiej tragedii stało się w ostatnich tygodniach Aleppo. Miasto właściwie zrównane z ziemią w wyniku prowadzonego tam ostrzału. Z pomocą ofiarom konfliktu chce teraz ruszyć Polska Akcja Humanitarna. Wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje wyjątkowy koncert charytatywny pod nazwą "Gramy dla Syrii".

6 stycznia na terenie warszawskiego muzeum wystąpią znane osobowości rocka i jazzu. M.in. Muniek Staszczyk, Robert Brylewski, Kasia Kowalska, Aga Zaryan, Wacław Zimpel i Maleo Reggae Rockers. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu. Ponadto w trakcie występów będzie można wrzucać datki do specjalnie oznakowanych puszek.

Początek koncertu "Gramy dla Syrii" o godz. 19.00.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nareszcie dobry pomysł na pomoc dla najbardziej potrzebujących - zwłaszcza dzieci. Szkoda tylko, że takie inicjatywy pojawiają się zbyt rzadko i zbyt mało artystów dzieli się swym talentem w tym szczytnym celu.

    • Też się właśnie dziwię, dlaczego tak rzadko organizowane są koncerty i inne wydarzenia charytatywne. Mamy naprawdę tylu artystów, że powinno być tego więcej. W ogóle chęć pomocy powinna być większa nie tylko ze strony artystów ale i ludzi nie związanych z kulturą.

  • Wielkie brawa dla znakomitych artystów za udział w takim ważnym wydarzeniu. Każdy rodzaj pomocy jest jak najbardziej potrzebny.Maleo był zresztą w Syrii i tam na żywo widział całe wyrządzane każdego dnia zło.

  • 'Gramy dla Syrii' to znakomita inicjatywa i wspaniale, że polscy artyści biorą w niej udział, jednak to tylko kropla w morzu potrzeb. Syria to niebezpieczne miejsce zdewastowane przez wojnę i na pewno ludzie na razie nie będą chcieli tam wracać.

  • Taka akcja wspierająca najbardziej potrzebujących jak Gramy dla Syrii jak najbardziej godna pochwały i wsparcia, a nawet i ewentualnych powtórzeń, żeby zwielokrotnić pomoc

  • Świetna sprawa, ale takie imprezy powinny odbywać się cyklicznie. Nie tylko Syrii trzeba pomóc. Jest też Ukraina, uchodźcy, kraje afrykańskie. Takie imprezy trzeba organizować jak najczęściej :)

  • Serce rośnie na wieść, że wśród gwiazd znajdują się ludzie dobrej woli mający chęć wyciągnąć rękę w kierunku niewinnych. Całym sercem popieram takie inicjatywy, lecz mam cichą nadzieję, że będą one potrzebne coraz rzadziej.......

  • Jedna rzecza jest odgornie narzucana kwestia przyjmowania migrantow ,a zupelnie czym innym jest pomoc humanitarna mieszkancom obszarow ogarnietych wojna.Na uwage zasluguje stylistyczna roznorodnosc wykonawcow.

  • Widzac telewizyjne migawki ze zniszczonego Aleppo wiadomo,ze potrzeby sa ogromne,a taki koncert bedzie zaledwie kropla w morzu. Jednak skoro nie mozna pomoc wszystkim,to niech takich kropli bedzie jak najwiecej.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi