zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrAktualności › Gwiazdy Nocą: Mariaż sportu z kulturą /patronat/

Gwiazdy Nocą: Mariaż sportu z kulturą /patronat/

 fot. mat.prasowe

Kultura to nie tylko teatr, film i muzyka. Wrocław udowadnia, że w Europejskiej Stolicy Kultury znajdzie się również miejsce dla sportu.

Końcówka maja w stolicy Dolnego Śląska upłynie pod znakiem sportu, a konkretnie – tenisa. Do Wrocławia zjadą największe gwiazdy polskiej estrady, by na kortach zmierzyć się z rekinami biznesu. Tenisowy Turniej Deblowy organizowany przez wrocławski Teatr Komedia zwieńczy wyjątkowy koncert "Gwiazdy Nocą” z udziałem Olgi Bończyk przy wsparciu polskich gwiazd kabaretu i teatru.

Inicjatorami wydarzenia są dyrektorzy wrocławskiego Teatru Komedia – aktorzy Wojciech Dąbrowski i Paweł Okoński. Artyści zainspirowani obecnością na tego typu imprezach w różnych miejscach Polski postanowili zaszczepić je również we Wrocławiu. Udowadniając, że kultura obecna jest również w sporcie, jak i biznesie.

Gry turniejowe odbędą się 27 maja. Na 8 kortach zagra 16 gwiazd i 16 przedstawicieli biznesu. Ustawianie graczy odbędzie się na drodze losowania – każda para rozegra 4 gemy, po czym zmieni partnera. Wygrywa ten, kto zwycięży w największej ilości gemów. Tenisowy Turniej Deblowy odbędzie się na kortach wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego w godzinach wieczornych. Wstęp na to wydarzenie będzie wolny. Swój udział w grach turniejowych potwierdziły m.in. takie gwiazdy jak Karol Strasburger, Marcin Daniec, Maurycy Polaski, Paweł Orleański, Piotr Cyrwus, Tomasz Bednarek, Dariusz Kamys, Henryk Sawka. Lista zawierająca nazwiska biznesmenów jest jeszcze tajemnicą.

Na następny dzień (28 maja) zaplanowano potyczki półfinałowe i finałowe oraz koncert "Gwiazdy Nocą”. We Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia wystąpi wtedy Olga Bończyk z zespołem w repertuarze "Piosenek eleganckich”. Na scenie obok artystki i prowadzącego, Grzegorza Poloczka, pojawią się członkowie kabaretu Rak i Hrabi oraz gwiazdy polskiego teatru. Program jest cały czas w budowie. Bilet na koncert to koszt 100 zł.

By urozmaicić wydarzenie i zaprosić widzów do interakcji, organizatorzy przygotowali dla uczestników specjalne foldery ze zdjęciami artystów i miejscem na autografy. Po koncercie zaplanowano specjalny pokaz fontanny multimedialnej, gdzie wyświetlone zostaną twarze artystów biorących udział w koncercie i turnieju.


Portal Kulturaonline.pl jest jednym z patronów medialnych imprezy.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Na tego rodzaju sportowo-muzyczna impreze nie wybralbym sie w charakterze widza.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Złote Maliny 2017: Anty-Oscary rozdane. O co chodzi z tym filmem o Hillary Clinton? Film / Aktualności
Najgorszym filmem roku nie "Batman v Superman", lecz... demaskatorski dokument o Demokratach?! Czyżby Złote Maliny opanowało politykierstwo?
'Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Cricot 2.' /zapowiedź wystawy/
”Biel kolorem śniegu. Tadeusz Kantor i Artyści z kręgu Cricot 2. Rzym 1979” to tytuł wystawy, która zostanie otwarta 3 marca z...
Sat-Okh (Stanisław Supłatowicz) - Sienkiewicz kanadyjskich Indian
Sat-Okh zbierał legendy i informacje o codziennym życiu swych przodków. Dla Indian kanadyjskich jego twórczość spełniała rolę podobną do tej,...
'Monsieur Jean szuka szczęścia' Thomasa Montassera: Małe może być piękne /recenzja książki/ Abraham Poincheval: Pomieszkuje w rzeźbach i wysiaduje jaja
Tagi