zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Hans Zimmer uczy kompozycji filmowej przez internet

Hans Zimmer uczy kompozycji filmowej przez internet

Hans Zimmer
 fot. MasterClass

Do stworzenia muzyki wystarczy telefon? Wybitny hollywoodzki kompozytor Hans Zimmer zaprasza na korepetycje online.

Laureat Oscara i jeden z najbardziej zapracowanych kompozytorów muzyki filmowej. Autor ścieżek dźwiękowych do m.in. "Piratów z Karaibów", "Króla Lwa" czy "Gladiatora". Od niedawna jest stałym współpracownikiem Christophera Nolana .To właśnie on ścieżkę dźwiękową do wyczekiwanego dramatu wojennego "Dunkierka". Pomiędzy kolejnymi filmowymi zleceniami, Hans Zimmer znalazł czas dla początkujących kolegów po fachu. A właściwie wszystkich tych, którzy chcieliby skomponować własny soundtrack. Za pomocą internetu mogą stać się słuchaczami specjalnych wykładów mistrza.

Zimmer dołączył do grona wybitnych twórców, którzy przygotowują akademickie kursy dla MasterClass. To internetowa platforma, która oferuje lekcje artystycznego rzemiosła. Wśród wykładowców są m.in. Werner Herzog, Dustin Hoffman, Kevin Spacey i scenarzysta Aaron Sorkin. Wszystkie zajęcia odbywają się drogą online.

Zimmer przygotował aż 30 wideo-lekcji, w których wyjaśni m.in., jak pisać muzykę do dialogów, dostosowywać tempo do ilustrowanego obrazu, za pomocą dźwięku opowiadać historię. Wszystkim, czego potrzebujesz do napisania muzyki jest komputer, a może nawet tylko i telefon - zapewnia kompozytor w zapowiedzi kursów.

Uczestnictwo w zajęciach nie jest darmowe. Pełen koszt kursu wynosi 90 dolarów. Niecałe 300 złotych. Za korepetycje z gigantem hollywoodzkich soundtracków. Chętnych raczej nie zabraknie. Wykłady ruszają online już w styczniu przyszłego roku. Więcej informacji na witrynie MasterClass.

 

 

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Albo ja coś źle patrzę albo macie błąd, na stronie pokazuję 90$

  • chyba warto wspomnieć, że masterclass.com zaangażowało całą masę artystów, każdy z nich właśnie za owe 90$ będzie uczyć reżyserowania filmów, śpiewania, gotowania. werner herzog, gordon ramsey, jest nawet serena williams xd o wiele ciekawsze od samego zimmera

  • jezeli ktos chce sie uczyc,to najlepiej od osob bedacych mistrzami w swoim fachu.A nie da sie ukryc,ze w swiecie muzyki filmowej,Hans Zimmer nalezy do absolutnej czolowki.Podejrzewam,ze chetnych nie bedzie brakowalo.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi