zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Hans Zimmer w Polsce

Hans Zimmer w Polsce

Hans Zimmer
fot. materiały pras.

Hans Zimmer wyrusza w kolejną trasę koncertową. Co ciekawe – Polska jest jedynym krajem, w którym muzyk zagra aż 3 koncerty: w Gdańsku, Łodzi i Krakowie.

Powróci dokładnie do tych samych polskich miast, w których występował jeszcze kilka miesięcy temu. Hans Zimmer wyruszy w przyszłym roku w trasę pod nazwą "Hans Zimmer Live on Tour", prezentującą kilka dekad najpopularniejszej muzyki filmowej. Tournée rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, by przenieść się później do Australii, Nowej Zelandii i Europy. Muzyk pojawi się w Polsce w połowie roku: 26 maja zagra w Gdańsku, dwa dni później w Łodzi, a 30 maja w Krakowie.

Hans Zimmer wystąpi w towarzystwie orkiestry, chóru oraz 15-osobowego zespołu, z którym tworzy muzykę do najpopularniejszych produkcji. Można ją usłyszeć w podbijającym Wielką Brytanię serialu "The Crown" oraz "Planet Earth II" emitowanym w BBC1.

Koncerty w ramach The "Hans Zimmer Live On Tour" zostaną podzielone na dwie części. Pierwsza będzie zawierać klasyczne i wszystkim znane partytury z filmów takich jak "Gladiator", "Król Lew", "Piraci z Karaibów", "Kod Da Vinci" czy "Interstellar". Druga część zaprezentuje odświeżone wersje znanych przebojów m. in. z trylogi "Mroczny Rycerz" i "Incepcji". Obok Hansa Zimmera na scenie pojawią się specjalni goście, czyli wybitni artyści ze świata muzyki rozrywkowej.

Poprzednia trasa, oprócz najintensywniejszych emocji, biła rekordy popularności, a bilety na wszystkie koncerty sprzedały się w zaledwie kilka tygodni. Wejściówki w cenach 179-549 zł na przyszłoroczne występy trafiły już do sprzedaży.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Widząc nagłówek pomyślałam "oho, szykuje się super koncert", a tutaj takie zaskoczenie, trzy lokalizacje! Bardzo fajnie, bo zawsze jest jeden koncert w jednym miejscu i jednak wszyscy muszą zjeżdżać do Krakowa czy Wrocławia, a tak można sobie wybrać :) Fajnie, że Zimmera będzie można usłyszeć na żywo.

  • Często bywam na koncertach, uwielbiam muzykę graną na żywo. Jednak przy muzyce klasycznej, czy filmowej człowiek może się szczerze wzruszyć. Zrobię wszystko, żeby być na jednym z koncertów.

  • Milosnikow muzyki filmowej w Polsce nie brakuje.A poniewaz Hans Zimmer nalezy do najpopularniejszych kompozytorow tego muzycznego gatunku,to chetnych na koncerty nie powinno brakowac.Sama jednak bym sie nie wybrala.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
'Dzienniki gwiazdowe' w Teatrze Groteska: Z kosmosu na Ziemię /recenzja spektaklu/ Teatr / Recenzje
Lem ciągle na czasie! Widzów nowej adaptacji "Dzienników gwiazdowych" czeka gorzka, choć niepozbawiona humoru refleksja na temat ludzkości....
14. Festiwal Filmowy Millenium Docs Against Gravity: Oderwij się! /relacja/
Za nami 14. edycja Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity. Wielkie święto filmu dokumentalnego ogarnęło swoim zasięgiem...
Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie: Kino jest muzyką! /relacja- zdjęcia- wideo/
“Gwiezdne wojny” i “La La Land”, serialowe tematy i muzyka z kasowych filmów, gala w koncertowej hali i…...
'Mój ojciec Pablo Escobar': Dobry ojciec czy bezwzględny kryminalista? /recenzja książki/ Hans Zimmer w Polsce. Wygraj bilet na krakowski koncert! /konkurs/
Tagi