zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Hans Zimmer w Polsce

Hans Zimmer w Polsce

Hans Zimmer
fot. materiały pras.

Hans Zimmer wyrusza w kolejną trasę koncertową. Co ciekawe – Polska jest jedynym krajem, w którym muzyk zagra aż 3 koncerty: w Gdańsku, Łodzi i Krakowie.

Powróci dokładnie do tych samych polskich miast, w których występował jeszcze kilka miesięcy temu. Hans Zimmer wyruszy w przyszłym roku w trasę pod nazwą "Hans Zimmer Live on Tour", prezentującą kilka dekad najpopularniejszej muzyki filmowej. Tournée rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, by przenieść się później do Australii, Nowej Zelandii i Europy. Muzyk pojawi się w Polsce w połowie roku: 26 maja zagra w Gdańsku, dwa dni później w Łodzi, a 30 maja w Krakowie.

Hans Zimmer wystąpi w towarzystwie orkiestry, chóru oraz 15-osobowego zespołu, z którym tworzy muzykę do najpopularniejszych produkcji. Można ją usłyszeć w podbijającym Wielką Brytanię serialu "The Crown" oraz "Planet Earth II" emitowanym w BBC1.

Koncerty w ramach The "Hans Zimmer Live On Tour" zostaną podzielone na dwie części. Pierwsza będzie zawierać klasyczne i wszystkim znane partytury z filmów takich jak "Gladiator", "Król Lew", "Piraci z Karaibów", "Kod Da Vinci" czy "Interstellar". Druga część zaprezentuje odświeżone wersje znanych przebojów m. in. z trylogi "Mroczny Rycerz" i "Incepcji". Obok Hansa Zimmera na scenie pojawią się specjalni goście, czyli wybitni artyści ze świata muzyki rozrywkowej.

Poprzednia trasa, oprócz najintensywniejszych emocji, biła rekordy popularności, a bilety na wszystkie koncerty sprzedały się w zaledwie kilka tygodni. Wejściówki w cenach 179-549 zł na przyszłoroczne występy trafiły już do sprzedaży.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Widząc nagłówek pomyślałam "oho, szykuje się super koncert", a tutaj takie zaskoczenie, trzy lokalizacje! Bardzo fajnie, bo zawsze jest jeden koncert w jednym miejscu i jednak wszyscy muszą zjeżdżać do Krakowa czy Wrocławia, a tak można sobie wybrać :) Fajnie, że Zimmera będzie można usłyszeć na żywo.

  • Często bywam na koncertach, uwielbiam muzykę graną na żywo. Jednak przy muzyce klasycznej, czy filmowej człowiek może się szczerze wzruszyć. Zrobię wszystko, żeby być na jednym z koncertów.

  • Milosnikow muzyki filmowej w Polsce nie brakuje.A poniewaz Hans Zimmer nalezy do najpopularniejszych kompozytorow tego muzycznego gatunku,to chetnych na koncerty nie powinno brakowac.Sama jednak bym sie nie wybrala.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi