zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Himilsbach na festiwalu

Himilsbach na festiwalu

Już po raz piąty Mińsk Mazowiecki będzie miał okazję uczcić pamięć aktora, którego życiorys jest jedną z największych zagadek polskiego kina drugiej połowy XX wieku. Anegdoty dotyczące Jana Himilsbacha znają wszyscy fani polskiego kina, a "Rejs" to jeden z najpopularniejszych filmów polskich wszechczasów. Jego postać fascynuje od lat swoją zagadkowością i lukami w życiorysie aktora-kamieniarza.

.html
Festiwal Himilsbacha 2012

Festiwal Himilsbacha będzie organizowany w tym roku po raz piąty i tym razem potrwa aż 5 dni (od 4 do 8 września). Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji w tym projekcje filmów z udziałem Himilsbacha, akcję pisania wierszy w internecie, czyli happening literacki - całe miasto pisze wiersze na czacie, wystawę fotografii Himilsbachów, spotkanie poświęcone biografii aktora oraz koncert finałowy, w którym udział wezmą Dr Misio, Strachy na Lachy, Maleńczuk.

Ostatniego dnia Festiwalu rozdane zostaną także nagrody MONIDŁO (dla najlepszego aktora niezawodowego) i KAFEL (Konkurs Absolutnie Frywolnych Etiud Literackich). Nagrodami w konkursie będzie w tym roku m. in. publikacja tekstów w  Wiadomościach Literackich.

Szczegółowy program festiwalu oraz regulamin obu konkursów znaleźć można tutaj


 


Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Jedyny w swoim rodzaju. "Himilsbach pił kiedyś piwo na środku Marszałkowskiej. Podeszła do niego staruszka - Co Pan tu, proszę Pana, sieje zgorszenie? Piwo Pan pije na środku ulicy? - Babciu - powiada Janek - pani nie wie o co chodzi, ja do organizmu wprowadzam bajkowy nastrój."

    • "Bajkowy nastrój", dobre :) Postać Jana Himilsbacha jest faktycznie niezwykle ciekawa. Program festiwalu poświęconego jego osobie zapowiada się naprawdę interesująco.

  • Jan Himilsbach to jeden z najciekawszych "naturszczykow" w historii polskiego kina.Mozna tylko zalowac,ze zostal odkryty dla polskiego kina dopiero kolo czterdziestki. Warto tez pamietac o jego literackiej tworczosci.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi