zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrPremiery › Historia pewnej psiej miłości

Historia pewnej psiej miłości

.html
Fragment plakatu

Wrocławscy lalkarze szykują się do pierwszej premiery pod wodzą nowego szefa artystycznego. Od tego sezonu za repertuar teatru odpowiada bowiem Jakub Krofta - z urodzenia Czech. On też reżyseruje spektakl, który młoda publiczność obejrzy już 24 listopada - "Pacan - historia o miłości". Jest to opowieść autorstwa Marii Wojtyszko o bezdomnych zwierzętach, przeznaczona dla dzieci od 6 lat.

Główny bohater to kundel, który kiedyś miał na imię Fryderyk, ale ze względu na jego neurotyczny charakter wszyscy nazywają go po prostu... Pacan. Pewnego dnia właściciel Pacana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrozpaczony pies postanawia odszukać swojego pana i ucieka z domu. Nie jest jednak przyzwyczajony do samotnych wędrówek po mieście i szybko trafia do schroniska. Poznaje tam wiele porzuconych zwierząt, które jednak nie tracą humoru i nadziei na to, że pewnego dnia zostaną przygarnięte przez jakiegoś dobrego człowieka.

Osoba reżysera to nie jedyny "czeski akcent" w tym przestawieniu. Autorką scenografii jest bowiem  Zoja Zupkova, a muzykę napisał Vratislav Sramek. Występują:  Irmina Annusewicz, Aneta Głuch-Klucznik, Patrycja Łacina-Miarka, Marta Kwiek, Józef Frymet, Krzysztof Grębski, Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń (również współautor muzyki do przedstawienia), Sławomir Przepiórka oraz Marek Tatko.

Równocześnie z "Pacanem" rusza też kampania edukacyjna skierowana do dzieci. Jej celem jest uwrażliwienie maluchów na problem porzuconych zwierząt oraz propagowanie świadomej i odpowiedzialnej ich adopcji. Gośćmi specjalnymi pokazów premierowych (24 i 25 listopada) będą czworonożni podopieczni Fundacji 2plus4. Będzie okazja dowiedzieć się czegoś o opiece nad psami, ale też wrzucić datek na rzecz zwierząt oczekujących na adopcję.

 • Terminy kolejnych spektakli znajdziecie na stronie Wrocławskiego Teatru Lalek [tutaj].

   
   
Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
 • Krofta pracował w wielu krajach więc ma możliwość współpracować i zapraszać twórców z za granicy z korzyścią dla teatru, jedno tylko mnie niepokoi z pewnym lekceważeniem wypowiada się o roli lalek w przedstawienia a został przecież dyrektorem artystycznym TEATRU LALEK...

 • Uwielbiam teatry lalkowe.

  • Każda dziewczynka lubi lalki;)

 • Teatr lalek kojarzy mi się z dzieciństwem w tedy często jeździłam na takie przedstawienia uwielbiałam te spektakle.

 • Podoba mi sie tematyka tego przedstawienia. Warto od najmlodszych lat uwrazliwiac dzieci na problem bezdomnosci zwierzat. Mozec przez takie dzialania liczba naszych "mniejszych braci" w schroniskach znaczaco zmaleje!

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
'Kuroń. Pasja według św. Jacka' w Teatrze Powszechnym: Potrzeba rozmowy Teatr / Premiery
Fakty i fikcja z legendarną postacią solidarnościowej opozycji w tle. W warszawskim Teatrze Powszechnym przygotowania do spektaklu, który jest...
Ennio Morricone: 5 rzeczy, których (być może) nie wiecie o mistrzu muzyki filmowej
Z okazji zbliżającego się koncertu maestro Morricone w Krakowie, przypominamy mniej lub bardziej zaskakujące aspekty jego dorobku.
'Szabasowa dziewczyna' w Teatrze Żydowskim: Do czego zdolna jest zakochana kobieta? /recenzja spektaklu/
Z miłości do drugiego człowieka można zrobić wiele, ale gdy w grę wchodzi zmiana religii mogą być pewne problemy. Ale nie dla kobiety, która...
Na co do kina? La La Land, Manchester by the Sea i Split Roman Polański będzie przewodniczył gali Cezarów
Tagi