zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Historyczny tramwaj z muzyką Chopina i selfie z kompozytorem

Historyczny tramwaj z muzyką Chopina i selfie z kompozytorem

 fot. Stołeczna Estrada

... w tak nietypowy sposób zainaugurowany zostanie 58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich.

Dzień przed otwarciem sezonu Koncertów Chopinowskich, których organizatorem jest Stołeczna Estrada, warszawiacy i turyści będą mieli okazję wybrać się na niezapomnianą muzyczną przejażdżkę historycznym warszawskim tramwajem. W świat utworów Fryderyka Chopina podróżnych przeniosą młodzi, utalentowani pianiści Anna Hajduk i Wojciech Kruczek.

Historyczny tramwaj z muzyką Chopina wyruszy w trasę w sobotę 13 maja o godzinie 16:00 z przystanku Metro Wilanowska i przejedzie przez Warszawę aż do przystanku Metro Marymont.  Tramwaj będzie jeździł do godziny 20:00.

Wycieczka jest bezpłatna, wagon jednorazowo zabiera 28 osób. Przystanki, na których zatrzyma się chopinowski tramwaj, to:

Metro Wilanowska, Bukowińska, Królikarnia, Malczewskiego, Park Dreszera, Morskie Oko, Dworkowa, Rakowiecka, Pl. Unii Lubelskiej, Pl. Zbawiciela, Pl. Konstytucji, Hoża, Centrum, Metro Świętokrzyska, Królewska, Pl. Bankowy, Metro Ratusz Arsenał, Muranów, Muranowska, Dw. Gdański, Gen. Zajączka, Pl. Inwalidów, Pl. Wilsona, Metro Marymont.

Szczegółowy rozkład znajduje się na stronach www.facebook.com/koncertychopinowskie oraz www.facebook.com/StolecznaEstrada.

Prawdziwą niespodzianką dla podróżujących będzie specjalna aplikacja "Selfie with Chopin”, dzięki której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wycieczki tramwajem historycznym.

Wycieczka tramwajem to preludium do tego, co wydarzy się następnego dnia w Łazienkach Królewskich. 14 maja o godzinie 12:00 tegoroczny sezon Koncertów Chopinowskich zostanie rozpoczęty recitalem wirtuoza fortepianu Lukasa Geniušasa. O godzinie 16:00 tego samego dnia wystąpi wybitny polski pianista Dr Konrad Skolarski.  

W każdą kolejną niedzielę aż do jesieni Łazienki będą rozbrzmiewać ponadczasową muzyką Chopina. W tym roku w Warszawie wystąpią artyści światowego formatu: Kevin Kenner i Takashi Yamamoto oraz cała plejada młodych polskich gwiazd fortepianu.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
  Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
  Sting wystąpi w Krakowie!
  12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Tagi