zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrAktualności › I Festiwal Festiwali Komedia Roku: Śmiech to zdrowie!

I Festiwal Festiwali Komedia Roku: Śmiech to zdrowie!

 

Uśmiechnij się we Wrocławiu – już za tydzień do stolicy Dolnego Śląska zjadą najlepsze polskie teatry z czołowymi spektaklami komediowymi. Wśród gości wybitni aktorzy, m.in. Zbigniew Zamachowski.

To pierwsza tego typu impreza w Polsce. I Festiwal Festiwali Komedia Roku podczas tygodniowego przeglądu wybierze najlepszy, według jury i publiczności, spektakl komediowy ubiegłego roku. Inicjatywa leży po stronie Wrocławskiego Teatru Komedia, który zaprosił do udziału w tym wyjątkowym święcie uśmiechu czołowe polskie teatry, kierując się zarówno wartością artystyczną, jak i poziomem realizacji przedstawień.

Podczas siedmiu dni trwania festiwalu zaprezentuje się aż 6 spektakli. Wydarzenie zainauguruje "Ostra jazda" Teatru Komedia z Warszawy, czyli humorystyczne spojrzenie na show biznes w zupełnie nagim wydaniu. Dzień później zaprezentuje się Teatr Bagatela z Krakowa z "Prawdą" – zabawnym studium na temat zdrady.

Agencja Jerzego Bończaka przedstawi wrocławianom kłopotliwy "Prezent urodzinowy", a Teatr Korez zaprosi do tańca ze "Swingiem". Pod koniec festiwalu do stolicy Dolnego Śląska zawita warszawski Teatr Syrena z uwielbianym przez widzów "Klubem Hipochondryków" ze Zbigniewem Zamachowskim w roli głównej oraz Teatr Polonia z zabawną opowieścią o depresji. Zwieńczeniem I Festiwalu Festiwali Komedia Roku będzie występ kabaretowy Marcina Dańca.

Ostatniego dnia festiwalu jury w składzie Janusz Degler (przewodniczący), Emilia Krakowska, Waldemar Krzystek i Paweł Okoński wybierze najlepszy spektakl, który będzie cieszył się mianem "Komedii Roku". Głos otrzymają również widzowie, przyznając Nagrodę Publiczności. Przewidziano także wyróżnienie dla najlepszego aktora.

Wśród gości festiwalu znalazła się plejada gwiazd polskiego filmu i teatru, m.in. Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Żak, Mirosław Baka, Jan Jankowski, Jerzy Bończak, Piotr Polk, Wojciech Malajkat, czy Adam Woronowicz.

Jeśli wydarzenie odniesie sukces i spotka się z zainteresowaniem i sympatią ze strony widzów, organizatorzy gotowi są organizować je cyklicznie, mianując Wrocław nie tylko stolicą kultury, ale i komedii. Tak stało się w przypadku turnieju tenisowego Gwiazdy Nocą połączonego z recitalem Olgi Bończyk. Wydarzenie, które odbyło się pod koniec maja również z inicjatywy dyrektorów Wrocławskiego Teatru Komedia – Piotra Okońskiego i Wojciecha Dąbrowskiego, było pewnego rodzaju wstępem do czerwcowego święta komedii. Organizatorzy mają zapewnienie ze strony władz miasta, że turniej wpisze się na stałe w kalendarz wrocławskich imprez.

Nagrodą festiwalu jest statuetka psa – symbol Wrocławskiego Teatru Komedia. Wciąż dostępne są bilety na wszystkie spektakle w cenie 150 zł. Dokładny program znajduje się na stronie organizatora.

Portal Kulturaonline.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Teatr Komedia to wrocławski ewenement- zawsze pełna sala i uśmiechnięte twarze po spektaklu. Nie zawsze chcemy zadawać sobie egzystencjalne pytania, albo zastanawiać się, co reżyser miał na myśli:) czekam na festiwal komedii mam nadzieję, że będziemy go mieli we Wrocławiu co roku....

  • Ciekawe czy znajda sie organizatorzy,ktorzy postanowia przebic nazwe tej imprezy i stworza Festiwal Festiwali Festiwali? :) A mowiac zupelnie serio,to zapowiada sie ciekawa impreza.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi