zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › 'Ja, Olga Hepnarova' w DCF-ie /konkurs/

'Ja, Olga Hepnarova' w DCF-ie /konkurs/

Ja, Olga Hepnarova
Kadr z filmu

Wtorek, 10 lipca 1973 roku. Praga, przystanek na alei Obrońców Pokoju. Kobieta, lat 22, będąca zawodowym kierowcą, wjechała ciężarówką model Praga RN w grupę ludzi oczekujących na tramwaj.

8 osób zginęło, 12 zostało rannych. To nie był nieszczęśliwy wypadek. Działała z premedytacją. Chciała zabić jak najwięcej osób. Nie uciekała przed milicją. Nie broniła się na procesie. Była ostatnią kobietą w byłej Czechosłowacji, na której wykonano karę śmierci. Dwa dni przed swoim czynem napisała list. „Dlaczego to robię? Żeby zrozumieli, że istnieje kres bezsilności jednostki. Jestem samotnikiem. Człowiekiem zniszczonym przez ludzi. Mam wybór – zabić siebie albo innych. Wybieram zemstę”. Ja, Olga Hepnarova.

KONKURS

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na premierowy film "Ja, Olga Hepnarova" w dniach 13-19.01 we wrocławskim DCF-ie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS OLGA, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 13.01 do godz. 15:00.

Napisz artykuł
Tagi   dcf, konkurs, bilety
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Bardzo chciałbym zobaczyć film ,,Ja, Olga Hepnerova'' i żałuję, że nie mieszkam we Wrocławiu. Z chęcią wziąłbym udział w konkursie. Zazdroszczę wygranym oraz życzę udanego seansu.

  • Przede mna wciaz jeszcze lektura ksiazki opowiadajacej o Oldze Hepnarovej,ktorej autorem jest Roman Cilek,a ktora udalo sie dla mnie zdobyc na tym portalu.Trzeba sie pospieszyc,bo film moze byc interesujacy.

  • Wydarzenie spowodowane przez Olge Hepnarova nabiera obecnie jeszcze innej wymowy.Poniewaz nie da sie go obecnie odbierac w oderwaniu od wspolczesnych zamachow terrorystycznych.Chetnie zobacze ten film.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
”Pragnienia”: Anna Przybył zapowiada debiutancką płytę Muzyka / Aktualności
Chcę żeby moja muzyka pociągała za delikatne struny serca - mówi Anna Przybył, której debiutancka płyta już niebawem trafi na sklepowe półki.
Złoty Klucz Wprost dla Wrocławia!
Wrocław został laureatem tegorocznej edycji nagrody tygodnika ”Wprost” dla najbardziej atrakcyjnego miasta w Polsce.
Yōkai. Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej /recenzja książki/
Czy zdarzyło ci się kiedyś, że jakaś niewidzialna przeszkoda uniemożliwiła ci ruch? To na pewno sprawka jednego z tajemniczych japońskich...
Wielki powrót Kubusia Puchatka ... już dziś! Neil Mendoza: To żyje i gra muzykę! /wideo/
Tagi