zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Jacaszek wręczy fanom 'Kwiaty'. Posłuchaj przed premierą porywającej płyty!

Jacaszek wręczy fanom 'Kwiaty'. Posłuchaj przed premierą porywającej płyty!

Okładka Kwiatów/ Requiem Records

Mistrz subtelnej elektroakustyki, Jacaszek, nagrał poetycki album z Hanią Malarowską. "Kwiaty" ukażą się jednocześnie w Polsce i na Zachodzie. Posłuchaj w całości!

Inspirował się barokiem oraz pieśniami religijnymi. W sposób nieoczywisty i frapujący. "Treny", "Glimmer" i "Pieśni" to bez wątpienia unikatowe wydawnictwa na obszarze współczesnej elektroniki. Ujmujące subtelną, niemal koronkową preparacją syntetycznych szumów, klików i melodii. Wkrótce dyskografię polskiego artysty uzupełni kolejna perełka. Tym razem zrealizowana w duecie. Jacaszek zaprosił bowiem do współpracy wokalistkę i liderkę zespołu Hanimal - Hanię Malarowską. Efekt jest, eteryczny, podniosły, wręcz hipnotyzujący.

 Jacaszek i H. Malarowska/fot. Paweł Grześ - Requiem Records

Płyta "Kwiaty" powstała w oparciu o niepublikowane dotąd szkice oraz fragmenty muzyki Jacaszka. To głównie pokłosie rozmaitych "zamówień" filmowo- teatralnych. W tym wypadku nie chodzi o publikację studyjnych "odpadków". Razem z Malarowską muzyk stworzył bowiem kolekcję pełnoprawnych premierowych utworów. Jak chyba nigdy wcześniej, nawiązują one do piosenkowej formy. Choć ową "piosenkowość" należy traktować umownie.

"Kwiaty" to wciąż Jacaszek, którego pokochali fani. Mistrz nastroju, serwujący działające na wyobraźnię elektroakustyczne pejzaże. Wokalizy Malarowskiej inspirowane poezją Roberta Herricka, nadają całości dodatkowo liryczny wymiar. Czyniąc "Kwiaty" pełną nostalgii i zadumy opowieścią. Wywołującą skojarzenia z najlepszymi dokonaniami choćby Dead Can Dance.

Na twórczości Jacaszka już dawno poznali się i zagraniczni słuchacze. Muzyk z powodzeniem wydaje płyty na Zachodzie. "Kwiaty" będą więc miały i anglojęzyczną edycję - nakładem kultowej amerykańskiej wytworni Ghostly International. W Polsce materiał firmuje Requeim Records.

Oficjalna data premiery "Kwiatów" to 17 marca. Albumu możecie wysłuchać w całości już teraz. Stacja NPR udostępniła bezpłatny odsłuch. Poniżej wklejamy player.

 

  

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
  Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
  Sting wystąpi w Krakowie!
  12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Tagi