zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Jacaszek wręczy fanom 'Kwiaty'. Posłuchaj przed premierą porywającej płyty!

Jacaszek wręczy fanom 'Kwiaty'. Posłuchaj przed premierą porywającej płyty!

Okładka Kwiatów/ Requiem Records

Mistrz subtelnej elektroakustyki, Jacaszek, nagrał poetycki album z Hanią Malarowską. "Kwiaty" ukażą się jednocześnie w Polsce i na Zachodzie. Posłuchaj w całości!

Inspirował się barokiem oraz pieśniami religijnymi. W sposób nieoczywisty i frapujący. "Treny", "Glimmer" i "Pieśni" to bez wątpienia unikatowe wydawnictwa na obszarze współczesnej elektroniki. Ujmujące subtelną, niemal koronkową preparacją syntetycznych szumów, klików i melodii. Wkrótce dyskografię polskiego artysty uzupełni kolejna perełka. Tym razem zrealizowana w duecie. Jacaszek zaprosił bowiem do współpracy wokalistkę i liderkę zespołu Hanimal - Hanię Malarowską. Efekt jest, eteryczny, podniosły, wręcz hipnotyzujący.

 Jacaszek i H. Malarowska/fot. Paweł Grześ - Requiem Records

Płyta "Kwiaty" powstała w oparciu o niepublikowane dotąd szkice oraz fragmenty muzyki Jacaszka. To głównie pokłosie rozmaitych "zamówień" filmowo- teatralnych. W tym wypadku nie chodzi o publikację studyjnych "odpadków". Razem z Malarowską muzyk stworzył bowiem kolekcję pełnoprawnych premierowych utworów. Jak chyba nigdy wcześniej, nawiązują one do piosenkowej formy. Choć ową "piosenkowość" należy traktować umownie.

"Kwiaty" to wciąż Jacaszek, którego pokochali fani. Mistrz nastroju, serwujący działające na wyobraźnię elektroakustyczne pejzaże. Wokalizy Malarowskiej inspirowane poezją Roberta Herricka, nadają całości dodatkowo liryczny wymiar. Czyniąc "Kwiaty" pełną nostalgii i zadumy opowieścią. Wywołującą skojarzenia z najlepszymi dokonaniami choćby Dead Can Dance.

Na twórczości Jacaszka już dawno poznali się i zagraniczni słuchacze. Muzyk z powodzeniem wydaje płyty na Zachodzie. "Kwiaty" będą więc miały i anglojęzyczną edycję - nakładem kultowej amerykańskiej wytworni Ghostly International. W Polsce materiał firmuje Requeim Records.

Oficjalna data premiery "Kwiatów" to 17 marca. Albumu możecie wysłuchać w całości już teraz. Stacja NPR udostępniła bezpłatny odsłuch. Poniżej wklejamy player.

 

  

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
  Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  Tagi