zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych

Galerie zdjęć / Muzyka

Joanna Lewandowska "Taka iTaka" -Premiera oraz koncert promocyjny w Teatrze Muzycznym Roma! - Joanna Lewandowska 'Taka iTaka'

Premiera oraz koncert promocyjny w Teatrze Muzycznym Roma!
13 października w Teatrze Roma odbyła się uroczysta premiera trzeciego studyjnego albumu JOANNY LEWANDOWSKIEJ „Taka iTaka”, który ukazał się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.

Artystka zaprosiła widzów na niezwykły koncert. - Mam niesamowite szczęście, że tak od razu, na gorąco mam odzew publiczności. Ta płyta kiełkowała kilka lat, nagrywaliśmy ją wczesną wiosną i nie ukrywam, że nie mogłam już się doczekać, reakcji słuchaczy. Oczywiście miałam lekką tremę, ale ten wieczór upewnił mnie, że zaufanie do widzów zawsze procentuje. Że nie muszę iść na łatwiznę, śpiewać piosenek miałkich o niczym, z melodyjkami na trzech dźwiękach. Moja publiczność towarzyszy mi nawet w ryzykownych muzycznych poszukiwaniach i ogromnie mi ufa. Skupienie na państwa twarzach i energia jaka docierała do mnie z widowni tego pierwszego, promocyjnego koncertu, jest największą nagrodą jaka mogła mnie spotkać. – Mówi Joanna.
„Taka iTaka” to płyta podsumowująca ostatnie lata dorobku artystycznego Artystki. Przygody, która zaniosła ją na festiwale całej Polski, na których zdobywała nagrody i wyróżnienia, a także do Norwegii, gdzie śpiewała piosenki Agnieszki Osieckiej w międzynarodowym projekcie Karuzela. Czy wreszcie do Teatru Muzycznego Roma gdzie od kilku lat gra w przebojowych spektaklach swojego mentora Jerzego Satanowskiego. Nic dziwnego, że wielki kompozytor, podarował jej także kilka utworów oraz zasiadł wśród widzów na premierze, by oklaskiwać Joannę.

Chciałam, żeby ta płyta była spotkaniem „starego z nowym”. Są na niej utwory Gigantów polskiej piosenki. Jest „Czantoria” z tekstem Agnieszki Osieckiej i muzyką Jerzego Satanowskiego. Jurek skomponował dla mnie także "Kołysankę dla śpiących inaczej” z prześmiesznym tekstem Andrzeja Poniedzielskiego. Sama ułożyłam melodyjkę do wiersza Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, który nagrałam tylko z pozytywką. Na „Takiej i Takiej” są także piosenki Jana Wołka, mojego ukochanego poety.
Zarówno na płycie jak i w czasie koncertu widać fascynację Joanny tym co dziś dzieje się w muzyce. Artystka nie waha się zaufać kompozytorom i poetom jutra. Ponad połowę tekstów napisała debiutantka Julia Miller. Tytułową „Taką Itakę” Piotr Cieński. Niesione znakomitą muzyką w genialnym wykonaniu zespołu towarzyszącego Joannie (Paweł Stankiewicz i Krzysztof Łochowicz na gitarach, Sebastian Wypych - kontrabas, Robert Siwak – instrumenty perkusyjne, Anna Wandtke - skrzypce i Grzech Piotrowski - saksofon) porwały publiczność, która głośnymi oklaskami przyjmowała solówki instrumentalistów.

Album „Taka Itaka” od 13 października jest na półkach sklepów muzycznych.

Joanna Lewandowska „Taka iTaka” - tracklista:
1. Taka Itaka
2. Miastostrada
3. Niegroźna księżniczka
4. Wiaryniegodna
5. 8 dzień tygodnia
6. Zmarszczki
7. Fantom
8. Wyprzedaż
9. Chusteczka
10. Niebo nie
11. Czantoria
12. Gracz
13. Kołysanka dla śpiących inaczej
14. Poduszka z chmielu

Muzycy zaproszeni do projektu:
Sebastian Wypych (kontrabas)
Paweł Stankiewicz (gitary)
Krzysztof Łochowicz (gitary)
Robert Siwak (instrumenty perkusyjne)
Anna Wandtke (skrzypce)
Grzech Piotrowski (saksofon)
Espen Leite Skarpengland (akordeon)
Maciej Szczyciński (oud)
Joanna Lewandowska 'Taka iTaka'
Komentarze
  • Wszystko to co miałabym do powiedzenia już dosyć zgrabnie i treściwie zostało wypowiedziane. Mogę tylko z głębokim westchnieniem zachwytu powiedzieć Pani Joanno wyglądała Pani ślicznie, śpiewała jeszcze piękniej, ze sceny emanowała ciepła, wrażliwa, skromna artystka, która poprzez wyjątkowe utwory wlewała miód w serca widowni. Ja i moje koleżanki słuchałyśmy z zapartym tchem ............. To co Pani starała się przekazać widzom poprzez odpowiednio dobrane utwory w pełni się udało, Zyczę Pani aby płyta była odbierana tak jak wykonanie koncertowe, chociaż to nie to samo........

  • Ostatnio miałam okazję na bliższe zapoznanie się z twórczością Artystki. Mile mnie zaskoczyła ! Wspaniałe utwory wykonane przez niesamowitą osobę ! Na prawdę robią niesamowite wrażenie na słuchaczu !

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi