zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Kayah śpiewa 'Po co'. Będzie wielki przebój? Zobacz teledysk!

Kayah śpiewa 'Po co'. Będzie wielki przebój? Zobacz teledysk!

 Okładka nowego singla/Kayax

Taneczno- etniczne rytmy i wpadająca w ucho wokaliza. Czy utwór nagrany razem z Idanem Raichelem to wielki powrót Kayah na listy przebojów?

Ten singiel zaskoczy chyba nawet najbardziej wiernych fanów wokalistki. Od lat podążająca różnymi ścieżkami inspiracji Kayah tym razem stawia na wyjątkowo proste i chwytliwe dźwięki. Wciąż nasycone dźwiękami świata, ale jednak bliższymi temu, co artystka proponowała na swoich pierwszych solowych płytach. Sama wokalistka nie ukrywa, iż to materiał skrojony wprost na wakacyjną aurę. Optymistyczny i energetyczny. Będzie hit lata?

"Po co" to owoc współpracy z jednym z najbardziej cenionych twórców world music - izraelskim muzykiem Idanem Raichelem. Za produkcję odpowiada Jan Smoczyński. Kompozycja pulsuje tanecznym rytmem, łącząc etniczne, perkusyjne rytmy z klubową elektroniką.

Kayah i Idan Raichel/fot. Barbara Olszewska - Kayax

Kayah tak tłumaczy afirmatywny przekaz całość:

Ten utwór to moja autoterapia na wrodzone czarnowidztwo, obawy o przyszłość i widzenie szklanki do połowy pustej. Napisałam tekst, który jest w opozycji do tej teorii i skłania do bycia całym sobą tu i teraz i czerpania tego, co najlepsze z każdej najdrobniejszej chwili naszego życia. Chcę by ten utwór pomógł również mi wcielić ten mechanizm w życie. Lato przed nami. Będzie dobrze. Będzie pięknie.

Wraz z premierą singla w sieci pojawił się teledysk, w którym wokalistce towarzyszą m.in. muzycy z Ritmo Bloco.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę Literatura / Aktualności
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane!
  10 tys. euro. Tyle zapłacono za włosy czterech Beatlesów, ścięte w roku... 1964! Kosmyki którego z muzyków okazały się najcenniejsze?
  Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Weź bądź w Katowicach! Dziwnie Fajne wydarzenie po raz pierwszy w stolicy Górnego Śląska. To aż trzy dni koncertów, warsztatów i akcji w...
  Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety! 'Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]' w Teatrze Słowackiego: Prawdziwych cyganerii już nie ma /recenzja spektaklu/
  Tagi