zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmRecenzje › 'Kid Poker' - historia i inspiracja /recenzja filmu/

'Kid Poker' - historia i inspiracja /recenzja filmu/

Daniel Negreanu (2007)- źródło: Wikipedia

Dokumentalne filmy biograficzne możemy podzielić na dwie kategorie – takie, które kronikarsko opowiadają o zdarzeniach i stanowią źródło historyczne i takie, które są inspiracją, a historia prowadzona jest tak, by zachęcić do odkrycia zupełnie nowego świata. Każda z tych kategorii może oznaczać ciekawy, warty obejrzenia film, jednak największą popularność zdecydowanie zdobywają filmy drugiego rodzaju.

Film dokumentalny „Kid Poker, którego premiera miała miejsca pod koniec zeszłego roku zdecydowanie należy właśnie do tej drugiej, inspirującej kategorii.

Kid Poker to obraz dokumentalny, wyprodukowany przez Francine Watson we współpracy z PokerStars. Opowiada zajmującą historię Daniela Negreanu, zaczynając od jego narodzin w Toronto, aż po dzień dzisiejszy, kiedy Daniel Negreanu jest chyba najbardziej rozpoznawalnym graczem, który kiedykolwiek zajmował się zawodowym Pokerem.


Kim jest Daniel Negreanu?

Trailer filmu „Kid poker”, dostępny w sieci, zaczyna się słowami „Nie jestem zaskoczony tym, co teraz osiągnąłem - zawsze czułem, że mi się powiedzie, bez względu na to, czym będę się zajmował.” W zasadzie to zdanie mówi, o czym jest film. Obraz pokazuję determinację i problemy, z jakimi mierzył się bohater w drodze z Toronto do wielkiej sławy, pokazując, że nawet zaczynając od zera, można osiągnąć wszystko, o czym się marzy.

Rodzina Daniela Negreanu przybyła do Kanady z Rumunii, mając jedynie 5 dolarów. To wystarczyłoby zacząć nowe życie w zupełnie nowym kraju.

Kiedy młody Daniel dorastał w Toronto, marzył o karierze zawodowego gracza w snookera. Żeby dowiedzieć się o grze więcej, często bywał w lokalnych klubach bilardowych, gdzie często trafiał na przyjacielskie, pokerowe rozgrywki. Gra okazała się na tyle ciekawa, że wciągnęła Daniela na dłużej. Dużo dłużej.

Wkrótce Negreanu przeprowadził się do Las Vegas, gdzie jego kariera ruszyła z kopyta i nabrała rozpędu, nie zatrzymując się do dzisiaj. Chociaż nie było łatwo i zdarzały się potknięcia, Daniel Negreanu nigdy się nie zatrzymał i nigdy nie zrezygnował z walki o bycie najlepszym.

W zwiastunie Daniel mówi: „Kiedy słyszę jak ktoś mówi „Nie mogę tego zrobić”, to odpowiadam im „Oj, serio?”
Zapewne dlatego, już w 1998 roku, mając tylko 23 lata, Danie Negreanu został najmłodszym zdobywcą bransolety World Series, wygrywając turniej $2000 Pot Limit Hold'em. To był tylko początek wspaniałego pasma zwycięstw i sukcesów, które trwa do dzisiaj. Druga bransoleta trafiła do niego w 2003 roku, w 2004 – trzecia, a jeszcze jedna w 2008. Piątą i szóstą udało mu się zdobyć w jednym roku – 2013. To zwycięstwo Daniela przyniosło mu 979 955 dolarów oraz wystarczająco dużo punktów, by został mu przyznany tytuł Najlepszego Gracza Roku 2013.

Isildur vs Daniel "Kid Poker" Negreanu- Part 1 - YouTube

Wrzesień 2013 przyniósł zwycięstwo w turnieju Borgata Poker Open - zwycięzca zdobył aż 1 117 400 dolarów. Zaledwie trzy miesiące później Daniel Negreanu wygrał turniej Five Diamond World Poker Classic, co przyniosło kolejną ogromną nagrodę, czyli 1 770 218 dolarów). Oprócz tytułów zdobytych na World Series, Daniel Negreanu ma też na koncie kilka dużych zwycięstw i tytułów podczas World Poker Tour.

Największą nagrodę w swojej długoletniej karierze Daniel zgarnął podczas World Series 2014 – aż 8 288 001 dolarów za zajęcie 2 miejsca w turnieju The Big One for One Drop trafiło do jego kieszeni.

W czerwcu 2007 roku Daniel Negreanu dołączył do zespołu Team PokerStars Pro. Dziś jest jednym z symboli organizacji. Jest autorem popularnych tekstów o tematyce pokerowej. Jako pokerowy guru zajmuje się pisaniem książek, artykułów i blogów, które trafiają do milionów aspirujących fanów na świecie. Jest powszechnie poważany, jako ekspert do spraw pokera, a w szczególności w dziedzinie pokera online. Można go zobaczyć w największych programach telewizyjnych poświęconych tej grze - zarówno jako zawodnik, jak i doświadczony komentator.

Prowadzi szkolenia na temat pokera, które każdy może odbyć online. Wciąż aktywnie gra – można znaleźć go na portalu PokerStars, gdzie występuje pod pseudonimem, pod którym znamy go z filmu: Kid Poker.

Prywatnie jest wielkim fanem golfa i często jest szansa spotkać go podczas rywalizując o wysokie stawki nie tylko przy stole, ale też na polu golfowym z innymi gwiazdami światowego pokera.

Film

Producenci przyznają, że początkowo film o Negreanu miał być jedynie częścią serii krótkich klipów prezentujących poszczególnych zawodników profesjonalnego zespołu PokerStars. Historia i charakter Daniela skłoniły producentów do stworzenia czegoś większego – filmu, który będzie nie tylko kronika, ale też inspiracją dla tych, którzy chcą podążyć śladami najpopularniejszego gracza w pokera. Obraz miał swoją światową premierę w Kanadzie, 1. Grudnia 2015 roku. Ma trafić do światowej widowni w 2016 roku.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi