zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Kino w trampkach: święto młodego widza

Kino w trampkach: święto młodego widza

 fot. materiały prasowe

Święto młodego widza. Tak w skrócie można określić Kino w Trampkach, czyli filmową ucztę dla dzieci i młodzieży. W tym roku, już po raz piąty, festiwal odbywać się będzie w dniach 31 maja - 11 czerwca w warszawskich kinach Luna i Kinoteka.

Główną ideą imprezy Kino w Trampkach jest inspirować młodych ludzi, pobudzać ich wyobraźnię, zmysły oraz wrażliwość. Podczas kolejnych edycji organizatorzy starają się prezentować młodym kinomanom szeroki wybór różnorodnych tytułów z całego świata i  zachęcać ich do poznawania i przeżywania „nowego”.

W tegorocznym programie Kina w Trampkach nie zabraknie laureatów międzynarodowych festiwali, zarówno klasyków kinematografii jak i wielu premier. Wśród nich m.in.”Zielona szkoła”, 6A” oraz „Mała przystań”.

 fot. Sławek Haratym, Jury festiwalu 2015

Prawdziwą siłą festiwalu są jego młodzi uczestnicy, którzy zasiadają w jury, wybierają repertuar oraz oceniają filmy. Zamiarem organizatorów jest dostarczenie widzom kina zróżnicowanego, wielo tematycznego i traktującego młodych widzów poważnie.

Oprócz filmowych wrażeń podczas festiwalu odbywać się będą inspirujące spotkania, warsztaty, wystawy, tematyczne spacery i mnóstwo innych niespodzianek.

Hasłem przewodnim 5. edycji są Relacje, a ich manifestacją jest sekcja „Kino w Trampkach. Naturalnie”, czyli wycieczki ornitologiczne, nocne wędrówki po ogrodzie botanicznym i filmowe spacery.

Festiwal dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach odbywać się będzie w dniach 31 maja - 11 czerwca w warszawskich kinach Luna i Kinoteka. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
  Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
  Sting wystąpi w Krakowie!
  12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Tagi