zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Kino w trampkach: święto młodego widza

Kino w trampkach: święto młodego widza

 fot. materiały prasowe

Święto młodego widza. Tak w skrócie można określić Kino w Trampkach, czyli filmową ucztę dla dzieci i młodzieży. W tym roku, już po raz piąty, festiwal odbywać się będzie w dniach 31 maja - 11 czerwca w warszawskich kinach Luna i Kinoteka.

Główną ideą imprezy Kino w Trampkach jest inspirować młodych ludzi, pobudzać ich wyobraźnię, zmysły oraz wrażliwość. Podczas kolejnych edycji organizatorzy starają się prezentować młodym kinomanom szeroki wybór różnorodnych tytułów z całego świata i  zachęcać ich do poznawania i przeżywania „nowego”.

W tegorocznym programie Kina w Trampkach nie zabraknie laureatów międzynarodowych festiwali, zarówno klasyków kinematografii jak i wielu premier. Wśród nich m.in.”Zielona szkoła”, 6A” oraz „Mała przystań”.

 fot. Sławek Haratym, Jury festiwalu 2015

Prawdziwą siłą festiwalu są jego młodzi uczestnicy, którzy zasiadają w jury, wybierają repertuar oraz oceniają filmy. Zamiarem organizatorów jest dostarczenie widzom kina zróżnicowanego, wielo tematycznego i traktującego młodych widzów poważnie.

Oprócz filmowych wrażeń podczas festiwalu odbywać się będą inspirujące spotkania, warsztaty, wystawy, tematyczne spacery i mnóstwo innych niespodzianek.

Hasłem przewodnim 5. edycji są Relacje, a ich manifestacją jest sekcja „Kino w Trampkach. Naturalnie”, czyli wycieczki ornitologiczne, nocne wędrówki po ogrodzie botanicznym i filmowe spacery.

Festiwal dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach odbywać się będzie w dniach 31 maja - 11 czerwca w warszawskich kinach Luna i Kinoteka. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
  Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  Tagi