zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych

Klub KulturaOnline.pl > Klubowe gratisy > Rustykalny cyrk Dominiki Barabas

« wróć do listy gratisów
 • Rustykalny cyrk Dominiki Barabas

  płyta CDdostępne 0 z 2
  „Rustykalny cyrk” to tytuł trzeciego albumu Dominiki Barabas, na którym artystka przekornie łączy akustykę z elektroniką i żongluje różnorodnymi emocjami. Nic tu nie jest oczywiste, a najwięcej kryje się pod powierzchnią dźwięków i słów. Płytę promuje singiel „Andy”, który artystka zaprezentuje na Festiwalu w Opolu podczas koncertu SuperPremiery 2016.
  Album Rustykalny cyrk ukazał się 20 maja 2016 roku, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jest to projekt w pełni autorski – wszystkie teksty i muzykę napisała Dominika Barabas. Poszukiwanie, szaleństwo aranżacyjne, niezliczona ilość ciekawych instrumentów, przenikający przekaz tekstu i fuzja brzmień – to wszystko wciąga słuchacza w wyjątkowy muzyczny świat.  Słowo i muzyka są równorzędnymi partnerami w opowiadanej na płycie historii, w której główną rolę grają emocje.

  W nagraniu płyty towarzyszyli Dominice: Mateusz Brzostowski (perkusja, elektronika, produkcja muzyczna), Piotr Pawlus (gitary), Michał Francuzik (gitara basowa) oraz Grzegorz Piasecki (kontrabas). Dominika Barabas odpowiada za wokale, teksty, klawisze, smyczki, małe instrumenty i produkcję muzyczną.  *** Biografia Dominiki Barabas ***
  Nagrody na festiwalach piosenki:
  Grand Prix 26 Międzynarodowego Festiwalu OPPA w Warszawie, I miejsce, nagroda im. Wojciecha Bellona oraz nagroda dziennikarzy 44 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, I miejsce XV konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” fundacji Okularnicy w Warszawie, I nagroda I Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w Sopocie, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Publiczności, Nagroda Stowarzyszenia ZAIKS oraz Towarzystwa Polonica na 34. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Nagroda Publiczności na 21. Rock Chanson Festival w Kolonii.
  DYSKOGRAFIA:
  2009 r. - pierwsza autorska płyta „Cień” oraz kompilacja „W stronę Krainy Łagodności” vol.1 zawierająca piosenkę „A gdyby Bóg”.
  2012 r.  – trzy kompilacje płytowe zawierające piosenki Barabas: Między ciszą a ciszą z utworem „Czarnomyślni”, Ballady i niuanse z piosenką „Ballada tramwajowa dla małej blondyneczki” oraz „Pamiętajmy o Osieckiej” (wyd. MTJ Agencja Artystyczna) z utworem „Ja z podróży”.
  2013 r. - druga autorska płyta „Zbiór porannych bzdur”
  2014 r. – ukazał się singiel „Idiotka” oraz dwie kompilacje: Mistrzowie Piosenki z piosenką „Dni, których nie znamy”, Muzyka Czterech Stron Świata z interpretacją „Ja z podróży”
  2016 r. – trzeci autorski album „Rustykalny cyrk”


  450 Klubowych Punktów
Klub KulturaOnline.pl
Reklama