zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych

Klub KulturaOnline.pl > Klubowe gratisy > Tribute to Andrzej Przybielski

« wróć do listy gratisów
 • Tribute to Andrzej Przybielski

  płyta CDdostępne 7 z 9
  Doszło do historycznego wydarzenia — dobiegła końca sesja nagraniowa albumu dedykowanego pamięci Andrzeja Przybielskiego. Z inicjatywy Macieja Fortuny spotkało się sześciu wybitnych trębaczy (Wojciech Jachna, Piotr Schmidt, Marcin Gawdzis, Maurycy Wójciński, Tomasz Kudyk, Maciej Fortuna) oraz sekcja rytmiczna, której członkowie współpracowali z Przybielskim (Grzegorz Nadolny, Grzegorz Daroń, Jakub Kujawa).
   
  Artyści spotkali się w miejscu, w którym żył i tworzył Andrzej Przybielski. Album, którego premiera zaplanowana została na 5. listopada 2016, zawiera zarówno utwory autorstwa Przybielskiego, jak i kompozycje oparte na jego improwizacjach. Premiera połączona zostanie z uroczystym koncertem w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. 
   
  Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nonet jazzowy; na płycie znajdą się kompozycje związane zarówno z początkami ścieżki artystycznej Andrzeja Przybielskiego, jak i opracowania jego późniejszych utworów, m.in. Motyw Afro, W Arce, Afro Blues, Hey Jack. Album zawierać będzie ponadto zapis rozmowy przeprowadzonej z Andrzejem Przybielskim w bydgoskim klubie Mózg.
   
  Andrzej Przybielski (1944-2011) — bydgoski muzyk jazzowy, wybitny trębacz związany z polską sceną awangardową i free jazzową. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi muzykami, był także związany ze sceną yassową. Do końca życia koncertował z Asocjacją, jego autorskim projektem współtworzonym m.in. z Grzegorzem Daroniem i Grzegorzem Nadolnym.

  Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Bydgoszczy. Zrealizowano we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. 


  2. tracklista: 

  01. Afro Blues – Andrzej Przybielski – 8:31

  02. Free I – 8:07

  03. Hey Jack – Andrzej Przybielski – 6:13

  04. Free II – 4:28

  05. Free III – 12:34

  06. W arce – Andrzej Przybielski – 7:03

  07. Motyw afro – Andrzej Przybielski – 6:30

  08. Rozmowa w Mózgu – 12:44

   

   TOTAL TIME  66:30


  3. artyści: 

  Maciej Fortuna – trąbka 

  Marcin Gawdzis – trąbka 

  Wojciech Jachna – trąbka  

  Tomasz Kudyk – trąbka  

  Piotr Schmidt – trąbka  

  Maurycy Wójciński – trąbka

  Jakub Kujawa – gitara   

  Grzegorz Nadolny – kontrabas

  Grzegorz Daroń – perkusja
  500 Klubowych Punktów
Klub KulturaOnline.pl
Reklama