zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Koniec z popcornem w kinach?

Koniec z popcornem w kinach?

Banner petycji Shottona
... na razie tylko w Wielkiej Brytanii. Jeśli kampania Mike'a Shottona przyniesie zamierzony skutek. 
 
Uczucie znajome wszystkim "najedzonym" kinomanom. Początek seansu filmowego w multipleksie i wyczuwalny zewsząd zapach prażonego popcornu. Popcornu, który przez następne kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt minut będzie spożywany. Nie w ciszy bynajmniej. Macie tego dość? Pójdzie śladem Mike'a Shottona. Brytyjskiego miłośnika filmów, który skrytym popcornożercom powiedział stanowcze nie!
 
39-letni Shotton zwrócił uwagę mediów akcją skierowaną przeciwko serwowaniu popcornu w kinach. Jak informuje serwis SWNS, jego niechęć do kukurydzianej konsumpcji datuje się jeszcze na lata 90. Czarę goryczy przelała jednak wizyta na niedawnej premierze "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy". Odgłosy przeżuwanego popcornu skutecznie odebrały mu przyjemność z seansu. Wprost nie mogłem uwierzyć w natężenie hałasu w trakcie filmu - wyznaje. 
 
Rozgoryczony Shotton umieścił w internecie petycję, która wzywa do zakazania popcornu na terenie brytyjskich kin. Protest szybko zaowocował kontratakiem miłośników prażonej kukurydzy, którzy odpowiedzieli własną odezwą. Shotton zaproponował wówczas układ. Twórcy petycji, która w określonym czasie zbierze mniej głosów, wycofają się. Starcie wygrała opcja anty-popcornowa.  
 
Zadowolony Shotton myśli teraz o szerokiej społecznej kampanii, a także kolejnej petycji. Takiej, która z powodu liczby podpisów zobliguje brytyjski parlament do rozpatrzenia sprawy. To jest głośne, śmierdzi, nie ma smaku i konsystencją przypomina rozmiękczony polistyren - kwituje "zalety" kinowego popcornu Shotton. Czy widzowie multipleksów na Wyspach powinni pożegnać się ze smakiem prażonej kukurydzy? A co z "siorbaną" z kubków colą?
Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Szczerzę nie lubię, gdy ktoś obok mnie zajada się popcornem, może na filmach z gatunków Star Wars można to jeszcze w jakiś sposób przeżyć, choć szeleszczenie i chrupanie jest męczące, ale przy filmach na przykład dramatach - to to już jest przesada.

  • Uważam, że w kinie jest wystarczająco głośno i jedzenie popcornu jest najmniej "szkodliwe" podczas oglądania. Dużo bardziej irytujący są ludzie komentujący, głośno śmiejący się, odbierający telefony - to jest dużo gorsze. Poza tym jeśli ktoś jest aż tak wrażliwy na "te" hałasy to niech filmy ogląda w domu, a nie w kinie. Chciałabym mieć takie problemy.

  • Nie przepadam za popcornem i colą w kinie. Ale taka już jest uroda multikina. Dobrze, że jest też kino bez popcornu i osobiście w nim najczęściej lubię bywać.

  • Z doświadczenie w pracy w kinie wiem, że i tak większość popcornu ląduje na podłodze i pomiędzy siedzeniami. Także dobry pomysł.

  • Gdyby w polskich kinach zaprzestano sprzedazy popcornu,bylbym z tego powodu bardzo zadowolony.Ale szans na takie rozwiazanie nie ma-w koncu kto sam zrezygnuje z dodatkowego dochodu?

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi