zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Kultura OnFoto: Fotografia Prasowa w Bibliotece Śląskiej /zdjęcia/

Kultura OnFoto: Fotografia Prasowa w Bibliotece Śląskiej /zdjęcia/

Jerzy Rzechanek - laureat II nagrody za cykl "LO w Skoczowie"/mat.nadesłane 
Zobaczcie prace laureatów organizowanego już od 13 lat konkursu fotografii prasowej. Pokonkursową wystawę przygotowała Biblioteka Śląska.
 
Poruszające społeczne zjawiska i intymne jednostkowe portrety. Ujęcia chwytane na gorąco i przemyślane kompozycje kadrów. Zdjęcia profesjonalistów i amatorów. W tym konkursie nie istnieją żadne ograniczenia. Liczy się umiejętność dokumentacji wydarzeń i przemian zachodzących w bliskim otoczeniu.
 
To już 13. edycja Śląskiej Fotografii Prasowej. Konkursu, którego sława dawno wykroczyła poza region. W tym roku m.in. uwzględniono zgłoszenia z województwa ołomunieckiego Republiki Czeskiej. Nadesłano łącznie aż 626 zdjęć autorstwa 64 fotografów. 
Jerzy Rzechanek - laureat II nagrody za cykl "LO w Skoczowie"/mat.nadesłane 
O nagrodach zadecydowało jury pod przewodnictwem profesora Mariana Oslislo. Na pokonkursową wystawę w katowickiej Bibliotece Śląskiej zakwalifikowanych zostało 148 zdjęć 27 autorów. Wydarzeniu towarzyszy ponadto przyznawana po raz szósty honorowa nagroda. Tegorocznym laureatem Wielkiego Splendoru Śląskiej Fotografii Prasowej został Zygmunt Wieczorek. 
 
Na następnych stronach prezentujemy galerie zdjęć wyróżnionych w konkursie: 
Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi