zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.pl › Literatura

Literatura

Co to są sepulki? Wszystko o Lemie
Co to są sepulki? Wszystko o Lemie 2007-03-25 isz
Gdzie można znaleźć komiksową adaptację "Powrotu z gwiazd"? Jak pisarz wykorzystał "organ Kurii Książęco-Metropolitalnej" do "uwodzenia panienek"? Czy kosmonauci powinni się zwracać do siebie "towarzyszu"?
Słoneczne kino Pedro Almodovara
Słoneczne kino Pedro Almodovara 2007-03-25 Mariola Szczyrba
Diabeł wcielony z tego Almodovara – powiedział kiedyś pewien krytyk. I dużo w tym racji. Do księgarni trafiła właśnie książka Ewy Mazierskiej poświęcona hiszpańskiemu reżyserowi.
Angelus 2007 - zgłoszenia do końca marca
Angelus 2007 - zgłoszenia do końca marca 2007-03-22 (PAP)
Do końca marca wydawcy mogą zgłaszać książki do drugiej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej "Angelus". Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 1 grudnia 2007
Dziecioodporna
Dziecioodporna 2007-03-22 Magdalena Talik
Giffin bardzo trafnie sportretowała pokolenie dzisiejszych trzydziestoparolatek. Z jednej strony wyzwolonych, z drugiej wciąż mocno spętanych społecznymi powinnościami.
Port Wrocław otwarty dla wszystkich
Port Wrocław otwarty dla wszystkich 2007-03-22 mra
Port Wrocław znów udowadnia, że poezja dobrze rozumie się z innymi rodzajami sztuki. W przyszłym roku na festiwalu będzie jeszcze więcej wydarzeń filmowych, muzycznych i plastycznych.
Hanna Krall – reporterka w jednym zdaniu
Hanna Krall – reporterka w jednym zdaniu 2007-03-21 Mariola Szczyrba
Ktoś nazwał ją "czarownicą reportażu", ale ona twierdzi, że to tylko słowa. Na rynku właśnie ukazał się zbiór wywiadów Jacka Antczaka z Hanną Krall.
Gdybym Ci kiedyś powiedziała
Gdybym Ci kiedyś powiedziała 2007-03-21 isz
W mrocznym świecie pełnym kobiecej magii, zaklęć i wyobraźni zdarza się to, czego nie sposób racjonalnie wyjaśnić. O losie ludzkości decydują trzy stare wiedźmy, a miłość zespala dwoje kochanków w jedno ciało.
Neil Gaiman: Balansuję na krawędzi
Neil Gaiman: Balansuję na krawędzi 2007-03-19 (PAP)
Neil Gaiman, pisarz i autor komiksów, oczekuje w najbliższym roku aż trzech ekranizacji swoich książek. -Marzę, że widzom filmy się spodobają, ale żeby uznali, że książka jednak była lepsza - mówi popularny autor.
Hugh Grant pomoże literackim debiutantom
Hugh Grant pomoże literackim debiutantom 2007-03-19 Michał Raińczuk
Hugh Grant postanowił napisać powieść. Jest spora szansa na to, że przy okazji pomoże mniej znanym debiutantom. Jak? Sam chce za takiego uchodzić.
Neil Gaiman to uroczy kociarz
Neil Gaiman to uroczy kociarz 2007-03-19 Beata Gigiel/Polskie Radio Wrocław
- Pierwszą książkę, "Nigdziebądź", przyniósł mi wydawca z pytaniem, czy nie chciałabym jej przetłumaczyć. Tak się zaczęło - opowiada o swojej przygodzie z Neilem Gaimanem jego polska tłumaczka Paulina Braiter.
Galerie zdjęć
Reklama
Polecamy
Moonlight: Chłopaki z sąsiedztwa Liberty Square /patronat/
Moonlight: Chłopaki z sąsiedztwa Liberty Square /patronat/
2017-02-06

Film Barry'ego Jenkinsa to cichy faworyt tegorocznej ceremonii Oscarów. Nawet, jeśli nie zgarnie żadnej statuetki, pozostanie przykładem artystycznego zwycięstwa. Wbrew trudnej tematyce i ograniczeniom budżetowym.

Tagi