zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.pl › Literatura

Literatura

Wspomnienie o Stanisławie Lemie
Wspomnienie o Stanisławie Lemie 2007-03-26 pap, isz
Rok temu, 27 marca 2006 roku, zmarł jeden z najbardziej cenionych polskich pisarzy - Stanisław Lem. Łączny nakład jego książek, tłumaczonych na 41 języków, przekroczył 27 mln egzemplarzy.
<em>Drugie życie</em>: Trudny dialog o przeszczepach
Drugie życie: Trudny dialog o... 2007-03-26 Iwona Szajner
Nie zabieraj swych organów do nieba, tam wiedzą, że one potrzebne są tylko tutaj. "Drugie życie" Janusza Zierkiewicza jest wyraźnym głosem w dyskusji nad problemem przeszczepu organów.
Co to są sepulki? Wszystko o Lemie
Co to są sepulki? Wszystko o Lemie 2007-03-25 isz
Gdzie można znaleźć komiksową adaptację "Powrotu z gwiazd"? Jak pisarz wykorzystał "organ Kurii Książęco-Metropolitalnej" do "uwodzenia panienek"? Czy kosmonauci powinni się zwracać do siebie "towarzyszu"?
Słoneczne kino Pedro Almodovara
Słoneczne kino Pedro Almodovara 2007-03-25 Mariola Szczyrba
Diabeł wcielony z tego Almodovara – powiedział kiedyś pewien krytyk. I dużo w tym racji. Do księgarni trafiła właśnie książka Ewy Mazierskiej poświęcona hiszpańskiemu reżyserowi.
Angelus 2007 - zgłoszenia do końca marca
Angelus 2007 - zgłoszenia do końca marca 2007-03-22 (PAP)
Do końca marca wydawcy mogą zgłaszać książki do drugiej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej "Angelus". Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 1 grudnia 2007
Dziecioodporna
Dziecioodporna 2007-03-22 Magdalena Talik
Giffin bardzo trafnie sportretowała pokolenie dzisiejszych trzydziestoparolatek. Z jednej strony wyzwolonych, z drugiej wciąż mocno spętanych społecznymi powinnościami.
Port Wrocław otwarty dla wszystkich
Port Wrocław otwarty dla wszystkich 2007-03-22 mra
Port Wrocław znów udowadnia, że poezja dobrze rozumie się z innymi rodzajami sztuki. W przyszłym roku na festiwalu będzie jeszcze więcej wydarzeń filmowych, muzycznych i plastycznych.
Hanna Krall – reporterka w jednym zdaniu
Hanna Krall – reporterka w jednym zdaniu 2007-03-21 Mariola Szczyrba
Ktoś nazwał ją "czarownicą reportażu", ale ona twierdzi, że to tylko słowa. Na rynku właśnie ukazał się zbiór wywiadów Jacka Antczaka z Hanną Krall.
Gdybym Ci kiedyś powiedziała
Gdybym Ci kiedyś powiedziała 2007-03-21 isz
W mrocznym świecie pełnym kobiecej magii, zaklęć i wyobraźni zdarza się to, czego nie sposób racjonalnie wyjaśnić. O losie ludzkości decydują trzy stare wiedźmy, a miłość zespala dwoje kochanków w jedno ciało.
Neil Gaiman: Balansuję na krawędzi
Neil Gaiman: Balansuję na krawędzi 2007-03-19 (PAP)
Neil Gaiman, pisarz i autor komiksów, oczekuje w najbliższym roku aż trzech ekranizacji swoich książek. -Marzę, że widzom filmy się spodobają, ale żeby uznali, że książka jednak była lepsza - mówi popularny autor.
Galerie zdjęć
Reklama
Polecamy
Kayah śpiewa 'Po co'. Będzie wielki przebój? Zobacz teledysk!
Kayah śpiewa 'Po co'. Będzie wielki przebój? Zobacz teledysk!
2017-04-26

Taneczno- etniczne rytmy i wpadająca w ucho wokaliza. Czy utwór nagrany razem z Idanem Raichelem to wielki powrót Kayah na listy przebojów?

Tagi