zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Ludowo, weselnie i nowocześnie

Ludowo, weselnie i nowocześnie

Towarzystwo Poligrodzianie zaprasza do Poznania na VI Festiwal Sztuki Ludowej, który w tym roku potrwa od 20 do 26 sierpnia. Festiwal łączy tradycje ze współczesnym podejściem do sztuki, prezentujące nie tylko oryginalne produkty, ale również te, które czerpią inspiracje z kultury ludowej, jak choćby pokazy

.html
 Kapela Ze Wsi Warszawa/mat. pras.
mody.

W ciągu tygodnia mieszkańcy stolicy Wielkopolski będą mogli uczestniczyć w koncertach, podczas których prezentują się zespoły folklorystyczne z całego świata. Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie "Wesele rosyjskie" - rekonstrukcja autentycznego wesela jednego z krajów z udziałem autentycznej Pary Młodej, studentów Politechniki Poznańskiej Marty Grudziak i Radosława Korca. Wesele zostanie zaprezentowane 25 sierpnia o 20:30 w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej na Piotrowie.

Po obrzędzie zaślubin w kościele odbędzie się wesele w pełnej scenografii, którego uczestnikami będą nie tylko zaproszeni goście weselni, ale wszyscy obecni podczas projektu mieszkańcy Poznania i okolic, a także goście z regionu. Tegoroczne widowisko przebiegać będzie w obrządku rosyjskim, a za oprawę artystyczną odpowie zespół ludowy "Rossichy". Wesele uświetni gwiazda sceny world music, Kapela ze Wsi Warszawa oraz zespół Chłopcy Kontra Basia.

Oprócz prezentacji scenicznej odbędą się prowadzone przez regionalistów i wykładowców z dziewięciu krajów warsztaty wokalne białego śpiewu oraz pieśni regionalnych, muzyczno-instrumentalne, gdzie
.html
Plakat imprezy/mat. organizatora
będzie można zapoznać się z instrumentami tradycyjnymi oraz taneczne, uczące tańca ludowego. W programie imprezy przewidziano również projekcje filmów, imprezy kulturalne z jam session i tańcami w KontenerART.

Wystąpią reprezentanci wielu europejskich krajów - Belarusian State University of Culture and Arts z Białorusi, Representative Youth Folk Ensembke "Zahrava" z Bułgarii, Javorníček Brno z Czech, Tuana Sanat Kulübü z Turcji, Dance Department of The Irish National Folk Company z Irlandii, Rossichy z Rosji, "Liarman" Susana Raso z Hiszpanii, "Turki" z Łotwy i Jeune France De Noyal Muzillac z Francji.

Więcej o VI Festiwalu Sztuki Ludowej dowiedziecie się z festiwal.poligrodzianie.plNapisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Uwielbiam takie klimaty i dla mnie VI Festiwal Sztuki Ludowej, jest na prawdę prawdziwą gratką :) i fajne jest to połączenie coś współczesnego z takimi ludowymi klimatami :)

  • Bardzo lubię sztukę ludową i bardzo chętnie wybrałabym się na Festiwal Sztuki Ludowej do Poznania. Myślę, że uczestnicy tej imprezy będą się świetnie bawić, szczególnie zainteresował mnie pokaz mody :)

  • Szkoda,ze ma to miejsce w Poznaniu,poniewaz z checia bym sie na ta impreze wybral. Bardzo lubie muzyke inspirowana polska muzyka ludowa-najchetniej w wykonaniu Zywiolaka i Kapeli Ze Wsi Warszawa.

  • Ostatnio mamy chyba modę na ludowość. Bardzo wiele zespołów inspiruje się folklorem. Super, że tak się dzieje. Ale szkoda, że wesela zamiast na ludowo robione są na kiczowato.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi