zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plDebiutyMuzyka › Michał Bartoszuk: Jestem pełen pokory /wywiad/

Michał Bartoszuk: Jestem pełen pokory /wywiad/

 fot. Piotr Stachura
Rozmawiamy z początkującym wokalistą, który po sukcesie debiutanckiego singla wraca z nowym materiałem i marzeniem o wydaniu płyty.
 

Joanna Mrozek: Jak wyglądały początki Twojej przygody z muzyką przed wydaniem pierwszego singla?
 
Michał Bartoszuk: Zawsze podkreślam, że mój singiel jest podsumowaniem pewnego bardzo długiego etapu. Zanim zdecydowałem się na tworzenie autorskich piosenek, przez dziesięć lat uczyłem się śpiewu. Najpierw byłem członkiem zespołu muzyki dawnej Artes Liberales, dopiero później zacząłem przygotowywać się do występów solowych. Od samego początku miałem styczność z profesjonalistami, co nauczyło mnie pokory i dało ogrom doświadczenia – przede wszystkim podstaw techniki wokalnej i obycia ze sceną.
 
 
Co zadecydowało o tym, że związałeś swoje życie z muzyką?
 
Każdy od najmłodszych lat wykazuje jakieś zainteresowania, pasje, które chce rozwijać. Ja od zawsze interesowałem się muzyką, miałem sporo zabawkowych instrumentów, na których naśladowałem dźwięki piosenek puszczanych z kaset. To wszystko miało wpływ na rozwój moich zainteresowań, które kontynuuję do dziś.
 
 
Jak w kilku zdaniach określiłbyś swój styl muzyczny?
 
Do niedawna utożsamiałem się ze stylem według niektórych niszowym – soulem, poezją śpiewaną. W chwili obecnej nie identyfikuję się już tylko z jednym gatunkiem. Śpiewa mi się dobrze zarówno muzykę rozrywkową, jak i tę spokojną, klasyczną. W muzyce chcę wyrażać siebie. W życiu towarzyszą mi różne uczucia. Chcę dzielić się z odbiorcami moimi przemyśleniami. Nie wszystkie emocje jestem w stanie wyrazić muzyką spokojną. Dlatego na chwilę obecną pozostaję "uniwersalny”, otwarty na różne gatunki.
 fot. Piotr Stachura
 
 
Jacy twórcy są dla Ciebie szczególną inspiracją?
 
Inspiruje mnie wielu polskich artystów, przede wszystkim Andrzej Piaseczny i Kasia Wilk. Cenię ich charakter i muzykę, jaką tworzą. Duży wpływ mają na mnie również greccy, francuscy i włoscy wykonawcy – ich muzyka jest inna niż polska, według mnie ma w sobie coś niezwykłego.
 
 
Czym zaskoczy nowy singiel? Będzie podobny do "Ulic serca”?
 
Będzie zupełnie inny. Od "Ulic serca” różni go przede wszystkim muzyka, jej styl. Temat piosenki oczywiście wyrażać będzie to, co czuję, ale szczegółów nie zdradzę. Obecnie jestem na końcowym etapie produkcji, później pozostanie omówienie szczegółów promocji itp. Myślę, że za kilka tygodni piosenka ujrzy światło dzienne. Wtedy każdy, kto mnie zna, będzie mógł się przekonać, czy i jak bardzo się zmieniłem.
 
 
 
Kiedy możemy spodziewać się Twojego albumu?
 
Każdy młody piosenkarz dąży do wydania płyty. U mnie zależne jest to od wielu czynników. W podejściu do tego tematu jestem pełen pokory, bo wiem, że mimo sporego obycia ze sceną jeszcze wiele mi brakuje. Dlatego teraz stawiam na intensywny trening wokalny i zmiany wizerunkowe. Pomysł na płytę siedzi w mojej głowie już od roku, ale kiedy ujrzy światło dzienne – tego nie wiem. Mam nadzieję, że będzie to w niedalekiej przyszłości.
 
 
I tego Ci życzę. Dziękuję za rozmowę.Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Michaś tutaj <3

  • to jest cos a nie takie gówno co to toeraz jest w radiu !!!!!!!

    • Takie sobie bym powiedziała. Głos taki czysty że się zakochałam ale muzyka trochę nudna ciekawi mnie w jakim kierunku on pójdzie

    • W sumie to zalezy od rozglosni,ktorej sie slucha.Da sie znalezc taka,ktora gra ciekawa muzyke.

      • da sie ale coraz mniej takich stacji

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi