zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Michał Budny: Zrób to sam?

Michał Budny: Zrób to sam?

Nazwanie Michała Budnego "Adamem Słodowym współczesnej sztuki" jest krzywdzące wobec estetyki dokonań urodzonego w Lesznie twórcy, ale oddaje istotę jego działań. Budny bowiem z niezbyt wymyślnych materiałów, korzystając przeważnie z papieru i kartonu, wyczarowuje wielce kunsztowne rzeczy. Co prawda nie mają one praktycznych właściwości, ale ich wygląd i kształt imponuje detalami wykonania. Artysta z jednej strony konstruuje imitacje zaawansowanych urządzeń technicznych i przedmiotów codziennego użytku, a z drugiej buduje niezwykłe przestrzenne makiety.

.html
 "Muzyka"/fot.www.csw.art.pl
Ekscentryczne i zarazem minimalistyczne rzeźbiarstwo Budnego w skali 1:1 rodzi różne pytania. Czy to aby nie kpina z nowoczesnego wzornictwa? A może świadoma transpozycja geometrycznych metafor współczesnego świata? Sztuka Budnego igra z tym, co wygląda na funkcjonalną codzienność, a jednocześnie komentuje sposób, w jaki postrzega się rzeczy.

W tym miesiącu zbiegają się ze sobą dwie interesujące ekspozycje, związane z dorobkiem artysty. Warszawskie Centrum Sztuki Współczesnej przy Zamku Ujazdowskim od 16 marca zaprasza na przekrojową wystawę dokonań Budnego. Ta pokaźna retrospektywa potrwa do 10 maja. Z kolei, także warszawska, galeria Raster, z którą na trwałe jest związany rzeźbiarz, proponuje najnowszą porcję prac artysty. Nawiązuje ona do słynnego projektu Budnego sprzed 5 lat pt. "Światło". Ekspozycję można oglądać do końca marca.

 
 


Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
  Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
  Sting wystąpi w Krakowie!
  12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Tagi